#tüm ilyadaodysseia entry'leri

birkaç ürün sipariş etmiştim tek sıkıntısı 1 buçuk ay gibi bir süre zarfında elimde olması oldu. birine özel bir gün için hediye almak istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz.
doların hızla yükselişi sebebiyle uzunca zamandır uğramıyorum sitelerine çünkü o kadar ilgi çekici ürünler var ki 1-2 dolar birikince dağ oluyor.
bunu bir eleştiri veya öneri gibi algılayabilirsiniz. söylemek istediğim şey, benim burada sıkça gördüğüm durum bazı arkadaşlarımızın sözlük ve forum formatlarını birbirinden ayıramıyor olmaları.

burası eğer bir sözlükse daha çok tanımsal bilgi paylaşımı ve konularla ilgili diğer insanlara yardımcı olacak içeriklerin olması gerektiğidir. aksi taktirde muhteşem bir facebook grubumuz var zaten gerekli 'geyik muhabbet' orada fazlasıyla dönüyor diye düşünüyorum. elbette yönetici arkadaşlar daha iyi bilir gerekli kuralları ben yalnızca gözlemlerimi paylaşmak istedim.

edit: diğerlerinden farklı olarak burası bizim sözlüğümüz bu konulara dikkat edersek bence çok kısa zamanda çok daha güzel yerlerde olabiliriz.
üniversite hayatımın geçtiği, ilk senelerde büyükşehirlerden gelenler olarak her günümüze küfür ettiğimiz, sonrasında çok güzel dostluklar sayesinde asla kopamadığımız şehir. şehir diyorum çünkü karabük-safranbolu o kadar iç içe olmuş ki ilçesi gibi gelmiyor bana.

özellikle eskiçarşının gece manzarasına bayılıyordum. şehrin gecesi gündüzü o kadar farklı ki ışıklandırma konusunda üstüne tanımam.
başlığı görmem bile 15 dakikalık hayal seansına geçirdi beni.
cevap olarak; neler yapmam ki...
ilkokulda kompozisyon derslerinde fazlasıyla tıkanıp ne yazacağımı kestiremediğimden korkardım hep bir şeyler karalamayı. sonrasında bunu aşabilmek için en azından günlük tutayım, yazayım bir şeyler dedim. bu girişimlerim de annem yüzünden hep baltalandı. okudukları yüzünden sürekli fırça yiyordum halbuki uslu bir çocuktum(!).
çok isterdim böyle bir yeteneğim olsun ama benden çok uzak sanırım.
uzun yıllardır ankara'da tunus caddesinde son 1-2 yıldır da istanbul'da ataşehir ve beşiktaş şubeleriyle şubesiyle hizmet vermekte olan vakit geçirmekten çok hoşlandığım mekan.
Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'den önce kıyamet söylentileri çıktığında Şirince köyüne bir şey olmayacağını iddia edilmesiyle bilgi sahibi olduğum ismi gibi şirin İzmir'in selçuklu ilçesine bağlı bir köyüdür.
24 saat kalıcılığı olan daha çok anlık fotoğraf paylaşılan platformdur. renkli, şekilli, hayvan figürlü bir sürü filtreleri sayesinde etrafım dil çıkaran köpek fotoğraflarıyla doldu.

kendim de dahil olmak üzere, çevremde gözlemlediğim kadarıyla instagram story özelliği geldiğinden beri snapchat'e rağbet azaldı gibi sanki. Mark oraya da el attı sağolsun.
yaparken çok iyi de eğer bir gün o ilişki biterse işte o zaman çok acı oluyor. başka türlü anılar, başka türlü hisler var çünkü.
önemli olan kilometreler değil sevdiğin kadının/erkeğin kalbine ulaşabileceğin yoldur. işte o mesafe uzunsa sıkıntı vardır.