üsküp

/ 4
Makedonya’nın başkenti. Eski bir kent olmasına rağmen yapılan devasa heykellerin mekanı makedonya Meydanı ile meşhur olan Vardar nehrinin ikiye böldüğü bi tarafının 1980lerde diğer tarafının 2000lerde olduğu şehir.
(bkz: matka kanyonu) haricinde başka herhangi bir şeyini bulamadığım, sevemediğim balkan şehri.
Tarihinin devasa heykeller ile binalardan önce ve sonra diye ele alınması gereken, köftenin ve tatlının ucuz olduğu, yürürken 15 dakikada bir Arnavut bayrağı görmenin normal olduğu şehir. Dil bilmeyen gezginler için cillop gibi yer, elini sallasan Balkan türkü denk geliyor. Hem de vizesiz daha ne olsun. Shengen varsa Istanbul dan otobüsle gitmek çok daha keyifli. 8 saat sürüyor tamı tamına aklınızda bulunsun.
Bu şehirde yaşadığım için çok mutluyum çok! Sevemedim demiş bazıları :) Hadi be oradan İzmir'den sonra yaşayamam diyordum huzuru bulduğum yer. Sessiz bir o kadar da canlı ! Şehrimin ortasında center park var. Gidiyorum bisikletimi sürüyorum yürüyorum!..
Hadi yürüsene İstanbul'da ?
Hadi bisiklet sürsene İstanbul'da ?
Kısa ve öz güzel ülen :)))
tam bir interrail rota faciası yaşatan ne olduğu belirsiz avrupa şehirciği.Gideceklere Türkler den uzak durmaları gerektiğini hatırlatmak isterim.
hayalimde ki osmanlı sokaklarının yaşayan hali. görkemli heykellerin şehri
müslüman ve hristiyan bölgelerini temizliğiyle, nezaketiyle, güzelliğiyle net bir şekilde ayırabileceğiniz şehir (hangisi hangisi, söylemem!)
makedonyanın şirin mi şirin ,sokaklarında hala horoz tavuk civciv satılan ve ne yazık ki kolay kolay wc bulamayacağınız şehir.altınıza işemeniz muhtameldir.avm lere sığının zira seyyar wc ler çok çok az.
/ 4