blog yazmak

/ 3
kişisel deneyimlerin okuyucularla paylaşılması. bana göre en iyi arkadaş, bir nevi günlük.
blog sayfaları out olmadı mı artık...Güncel kalmadığı için.
Blogger olmak yerine vloger olmak bana daha mantıklı geliyor.
düzenli olmasa da ufak ufak yazı yazma pratiği olması açısından yaptığım şey.
gerçekten azim isteyen iştir. Sürekli bir uğraş gerektirir bir disiplin gerektirir ben eminim bugün blog yazanların hepsi çocukken günlük tutan kişilerdir net.
otobiyografi-günlük tarzı hatıra-günlük karışımı okuyucu arttıkça makaleye benzer yazılar diyebiliriz
5-6 sene once her hafta yazdigim azerbaycanda kendi capinda taninan bi blogger'dim :) hey gidi gunler bi keresinde blog yazim bbc azerbaycan'da yayinlanmisti yasadigim mutlulugu tarif edemem, o yazidan sonra isi zirvede biraktim, bazen de stres atmak icin yaziyordum, bence artik blog kalmadi millet vlog'lara yoneldi yeni akim olarak daha cok tercih ediliyor
Vlog çekmek, blog yazmaya göre daha cazip ve ulaşılabilir günümüzde.Bende vlogu tercih edenlerdenim açıkçası ama daha kimse keşfetmedi kendi kendime çekip izliyorum o ayrı mesele :)
keyifli ancak azim ve disiplin isteyen bir iştir. aklına geleni hemen yazman gerekir. düzenli paylaşım yapman gerekir. lakin tek işin bu değilse zordur.
ilkokulda kompozisyon derslerinde fazlasıyla tıkanıp ne yazacağımı kestiremediğimden korkardım hep bir şeyler karalamayı. sonrasında bunu aşabilmek için en azından günlük tutayım, yazayım bir şeyler dedim. bu girişimlerim de annem yüzünden hep baltalandı. okudukları yüzünden sürekli fırça yiyordum halbuki uslu bir çocuktum(!).
çok isterdim böyle bir yeteneğim olsun ama benden çok uzak sanırım.
/ 3