#tüm engewal entry'leri

gezgin sözlük

nedense entry sıralaması çok karışıktır; ilk yazılanlar en başta #3 entry bakıyorsun dün yazılmış en sondakiler ise 2017'den kalma. Bunu bir düzeltebilsek harika olacak.

julian assange

Belgeleri ilk açıkladığında insanlar tarafından mesih muamelesi görüp yüceltilen abimizin bugün gözaltı görüntülerini izlerken içim acıdı. Yöneltilen suçlamaların ne kadarı doğru bilmiyorum ama epey bir süre hapiste kalacak gibi görünüyor.

amazon

Zamanla düzelir, ABD kadar olmasa da kendi ürünlerini burada da satar, diğer ülkelerde yapılan mega kampanyaların aynısını yaparlar da kredi kartımızı boşaltırız deyip bekledikçe n11'e dönen sitedir. En kötü iki günde bir girip bakarım bence şu an ülkemizde hizmet veren diğer sitelerden gram farkı yoktur. Umarım düzelir..

uyudun mu

geçen eşime tam dalarken uyudun mu diye sordum sinirlenip dirsek attı böğrüme, imkanınız varken bol bol sorun gençler!

huawei

Ben bu markanın P Smart 2019 adı verilen ve ülkemizde de epey bir ses getiren reklam ile çıkan telefonunu çıktığı hafta burada 2100 TL civarında satılırken 954 TL'ye aldım yurtdışından (190$) Maalesef ülke ekonomisi olarak berbatın ötesinde olduğumuzdan ve buna bağlı olarak vergilendirmede de sırtımızda kırbaçlar yara izi yaptığından adamların 3-4 günlük yevmiye parasına alabildikleri telefon bizde asgari ücretlinin tam bir aylık maaşına denk geliyor. Ayrıca üstteki entry beni şok etti ama ben hala huaveğy diye telaffuza devam edeceğim sanırım.

nadirkitap.com

Lise zamanlarımda aylık mizah dergisi Kemik vardı, şimdinin usta karikatüristleri ve pek çok dizinin senaryosunu yazan ekip orada toplanmış şahane işler çıkarıyordu. Dergi kapandıktan sonra ciltlerini aramaya başladım ve 2-3-4 numaralı ciltleri buldum. Gel gör ki 1 numaralı cildi bulamıyordum ve bu beni ciddi sinirlendiriyordu. Bu site bana 1. cildi verdi yıllar sonra, tek alışverişim o oldu ama seriyi tamamladım. O yüzden kendisini çok severim.

a haber

Belli başlı haber kaynakları dışında ana akım medyadan haberleri takip etmem asla, günümüzde böyle bir şeye ihtiyaç da yok zaten. Benim için savunulan taraf olunan bir şey olsa da ortada, aşırılığa kaçınca gereksiz hale geliyor. A haber de bunlardan biri, ben eminim ki orada çalışanlar, haber montajı yapanlar, spikerler vs. durumdan hoşnut değillerdir. Gazetecilik ilkeli davranmaktır, halk için çalışmaktır evet,, fakat günümüzde bunu yapan dürüst medya kuruluşu yok artık. Fanatizmin doğurduğu aptallık esas bu kanalı maalesef ki izleyen insanlarımızda oluşuyor ve bu ülkemiz için gerçekten üzücü.

ekrem imamoğlu

Kendisi verdiği görüntü kadarıyla Chp adayı değil de eski Anavatan Partisi adayı gibi görünmektedir. İstanbul'da kazanmanın yolu sanırım kararsız muhafazakar kesimden geçiyor, kendisi de bu yönde çalışmalar yapıyor. Kazanırsa kendisinden tek beklentim Taksim'i düzgün hale getirmesidir, beton yığını olduktan sonra adım atmak zulüm geliyor oraya.
Ben kendisine oy vermeyeceğim çünkü vakti zamanında kendisi Trabzonspor yöneticisi olarak STV kanalına çıkıp fenerbahçe'nin şike yaptığının kanıtlandığını vs. açıklayıp nefret kusmuştur.

oy ve ötesi

Hatırladığım kadarıyla son iki seçimdir patlayan sistemleri sebebiyle hitap ettikleri kitle tarafından bir süre kızılan, sonraki seçimlerde yine bel bağlanan kuruluştur. Demokrasi adına yapılan şeyler güzel fakat gerekli mi bilemiyorum..