olacak o kadar

gelmiş geçmiş en iyi komedi ve halkın sorunlarını anlatan eleştirel güldürü programı
Çocukluğa dair hatırlanan başlıca yapımdır. Mizah denen şeyi en etkili biçimde ortaya koymuştur. (bkz: ne memuru alkol bey)
levent kırca’nın projesi olup 1986 yılında ilk bölümü yayınlanmış ve 2010’a kadar dönem dönem farklı isimlerle yayın hayatına devam etmiş eleştirel güldürü programıdır.
Özellikle Yılbaşı özel programlarında absürt komedinin sınırları iyice zorlanırdı, hey gidi.
levent kırca'nın ve oya başar'ın oluşturup ve oyuncu kadrosunda bulunduğu, 22 yıl boyunca çeşitli türk televizyon kanallarında yayınlanan ve halkın sorunlarını anlatan bir eleştirel güldürü programıdır
Çocukluğumda en sevdiğim mizah programıydı. İncelikli ve eleştirel esprileriyle yapılmış en kaliteli işlerden biriydi. Fakat akp iktidarı döneminde haksız sansüre uğramıştır. Mizahı tutsak edemezsiniz. Özgürleştirilmeli, her şey gibi.
Üstat levent kırca'nın dönem siyasetçilerini hicvetmesi sonucu soruşturma yemediği aksine tebrik telefonu aldığı, zaman zaman vasata yaklaşsa da çoğu zaman muhteşem mizahı ile insanlara keyifli zamanlar yaşatan programdı. Çocukluğumda Bestami'nin yanında keman çalan ismail hakkı tiplemesinden çok korkardım. Cevat Kelle ve Sarhoş tiplemesi de favorilerimdendi.
bu coğrafyada yaşayan insanların hamurunun ne kadar bozuk olduğunu gösteren ve yıllar geçse de unutulmayacak olan Levent Kırca ve Oya Başar'ın oluşturduğu tiyatro ekibi.
maganda zülfikar tiplemesinin olduğu bölüm hala aklımdadır.

maganda
o günden bugün dönemini tasvir eden, göndermeler yapan bir çok sahne, espri, ironi görebileceğimiz programdı. bu da levent kırca'nın sivri zekalılığının göstergesidir.
odacı rolünde levent kırca'nın iş yerinde Atatürk resmini asmasına kimsenin izin vermeyip evine getirdiği bölümü asla unutamıyorum, ülkenin kaliteli eleştiriye saygı duyduğu goodolddays

"merak etme paşam, sen vatandaşın baş köşesindesin!"