son ortadogu bukucu

son ortadogu bukucu

Mesaj Gönder Takip Et
Alexander Supertramp rütbesi
#Toplam Entry sayısı: 1323
kısaca benden hakkımda söyleyecek pek bir şeyim yok, suçluyum ve itiraf ediyorum: insanlar ölürken aman ben yaşayayım deyip köşeye saklandığım için, yöneticiler halkına zulmederken zalime başkaldırmak yerine mazlumu teselli ettiğim için, beş kuruşluk insanken yüz kuruşa kendimi pazarladığım için, düşeni kaldırmak yerine üstünden atlayıp geçtiğim için, yalnız kalmak yerine menfaat ilişkileri kurduğum için suçluyum. pişmanım ve idamımı istiyorum.
en son seyahati

israil 11-02-2018

tel aviv-hayfa-kudüs
gezi parkı direnişi
2013 yılında istanbul’un beyoğlu ilçesinde başlayıp bütün türkiye’ye yayılan protesto gösterileri.

direniş, taksim gezi parkı'ndaki yeşil alanın yok edilmesi kararına karşı 27 mayıs 2013 günü başlamıştır. kolluk kuvvetlerinin sert müdahalesi ile iktidardaki siyasetçilerin protestoculara karşı etik olmayan tutumu sonucu gösteriler hükümet karşıtı eylemlere evrilmiştir.

protestolarda polisin orantısız güç kullanmasıyla 7 sivil katledilmiş, yaklaşık 10 bin kişi ise yaralanmıştır. yüzlerce kişi gözaltına alınmış, yine yüzlercesi ise direnişe katıldığı için işinden olmuştur.

türkiye bu olaylarla çalkalanırken merkez medya protestoları görmezden gelmiş yayınladıkları belgesel filmlerle büyük tepki çekmiştir.

iktidar yanlısı gazeteler(!) ise birçok asparagas haberle gösterileri manşetlerine taşımış, akıl almaz komplo teorileri üretmişlerdir. dönemin hükümet yetkilileri ise bu yalanları defalarca dillendirmiş ve hiçbir zaman kanıtlayamamıştır.

gösteriler birçok defa menşei belirsiz gruplar tarafından provoke edilmeye çalışılmış ama provokatörler, göstericiler tarafından alandan uzaklaştırılmıştır.

büyük direniş; boyun eğmeyen ve devrim ateşiyle kavrulan koca yüreklilerce tarihe bir not olarak düşülmüştür.

favori entry'leri

  • favori entry'si bulunmuyor.