#tüm memre entry'leri

kripto para borsası olan binance'ye ait olan alt coin. şuan 560-570 dolar seviyesinde olsa da bundan 2-3 ay önce 50-60 dolar olması insanı cidden düşündürüyor. kimi analizcilere göre 1 sene içerisinde ethereum'u geçecektir.
şuan en güvenilir duran kripto para borsası. günlük işlem hacminin 400-500 milyon dolar olduğu söyleniyor. beni en çok cezbeden noktası ise küçük alt coinleri çevirerek bnb almaya olanak vermesi. sırf bu sayede az az çevirerek hatrı sayılır derecede bnb elde ettim.
bu gece alınan kararla resmen duyurulmuş olaydır. resmi gazetede de yayınlanmış ve yürürlüğe konmuştur. ben artık ne diyeceğimi bilmiyorum, kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlardan birindeyiz sonumuz hayrolsun.
son zamanlarda bu konu hakkında bilgi kirliliği olduğu için açığa kavuşturmak istediğim kurallardır. öncelikle türkiye'ye turist olarak gelen kişiler için çok önemli yasaklar bulunmuyor. sadece 72 saat önce yapılan pcr testi ülkeye girmek için yeterli olacaktır. ülkeye giriş yapmak isteyen kişilerin 15 mart 2021 tarihinden geçerli olmak üzere türkiye'ye giriş yapmadan 72 saat öncesinden şu formu doldurmaları gerekiyor. bu formun çıktısını almak veya telefonda bulundurmak gerekmektedir. türkiye'nin bazı şehirlerinde uygulanan saat 21.00'dan sonra sokağa çıkma ve hafta sonu yasakları turistler ve yabancı ülkelerde oturumu olanlar için uygulanmamaktadır. olası bir polis kontrolünde pasaportun yanında otel rezervasyonu olduğu taktirde bir sorun yaratmamaktadır. şuan ülkemize gelen turistler için en büyük sorun hes kodu almak. son açıklanan kurallardan sonra yabancılara da hes kodu alma zorunluluğu getirildi. ülkemize gelen yabancılar hes kodu almak için türkiye'den bir telefon hattı almak zorundalar, hes kodu sms onayıyla geldiği için yabancı hatlara kapalı oluyor haliyle. türkiye'den alınan telefon hattına gelen sms koduyla kendi ülkelerinde kullandıkları telefon hatlarıyla eşleştirme yapabilir ve hes kodunu kullanabilirler. bazı gelen turistlere sorduğumda bunun için çok zorlandıklarını ve yeteri kadar bilgi verilmediğini aktardılar. ülkeyen giren yabancılar aldıkları hes kodunu istanbulkart gibi ulaşım ağlarıyla eşleştirme yapıp diledikleri gibi toplu taşıma kullanabilirler.
uzun zaman sonra tekrar ülkemizde hizmete başlayan uber'in önemli kararı. ankara gibi taksici tekelinde olan bir şehir için bulunmaz nimet bence. bakalım ne kadar süre protesto edilecek.
son bir kaç yıldır bazı ülkelerde imajımız bozulsa da özellikle güney amerika ülkelerinde imajımız gayet sağlam. bunun nedeni de bizim dizilerin orada çok izlenmesi. bundan 10-15 sene önce yayınlanan ve artık unuttuğumuz diziler güney amerika ülkelerinde o kadar popüler ki "türküm" dediğiniz zaman akan sular duruyor. pakistan ile hükümet olarak iyi ilişkilerimiz olsa da şuan bu bize bu kadar iyi bakmalarının nedeni diriliş ertuğrul dizisi. 22 şubat 2021 tarihli şu habere göre diriliş ertuğrul pakistan'da 2 milyar 600 milyon kez izlenmiş. s
türkiye'nin en başarılı ve en çok kupa kazanan futbol takımıdır.
16 Mayıs 2007 – 15 Mayıs 2012 tarihleri arasında fransa'nın cumhurbaşkanlığını yapmış kişi. 01.03.2021 tarihinde ise 2014 yılında rüşvete karışması nedeniyle 3 yıl hapis cezası almıştır. cezasının 2 yılı ertelenmiş olup kalan 1 yılını evinde elektronik kelepçeyle geçireceği düşünülmektedir.
son bir kaç aydır konuşulan olaydır ve geçen günlerde netlik kazanmıştır. ab üyesi ülkeler arasında varılan anlaşmaya göre ab'nin onayladığı aşıları olan kişilere vize verileceği ve bunu ibra etmek için bu kişilerin ab onaylı aşı pasaportu bulundurması gerekecektir. bizim ülkemizi ilgilendiren kısım ise çin'den aldığımız coronavac aşısı ab'nin onayladığı aşılar içerisinde yok. aşıyı yapan firmanın da onaylatmak için şuanda bir başvurusu yok.