20 mart 2021 istanbul sözleşmesinin iptal edilmesi

bu gece alınan kararla resmen duyurulmuş olaydır. resmi gazetede de yayınlanmış ve yürürlüğe konmuştur. ben artık ne diyeceğimi bilmiyorum, kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlardan birindeyiz sonumuz hayrolsun.
Paranın olmadığı yerde, ekonomi ve ekonomi güvenliğinin olmadığı yerde ne hukuk ne adalet ne de huzur olur.

İstanbul sözleşmesinin feshedilmesi tamamen gündemi değiştirmek içindir asıl olay ekonomik politikaları, istanbul sözleşmesinin arkasında bırakmak.
Zaten doğru düzgün uygulanmayan haklarımızın da eliminizden alınması durumudur. Afedersiniz ama bizim yaşam haklarımız sizin politika malzemeniz değildir.
Bu ülkede yaşanan herhangi bir gelişmeye şaşıralı bırakalı çok oldu. Bence siz de bırakın. Kaldı ki öyle de böyle de üç gün sonra süpersonik başka bir şey yaşanacak, bu sefer ona şaşıracaksınız falan. Gerek yok bence, o gerekli dönemi çoktan geçtik.
aşırı dincilerden oy devşirmek, tarikatları memnun etmek amacıyla yapılmış, ülkenin ortadoğu çöllerine doğru koşarak ilerlediği en büyük adımlarından biridir. kadınların konuşmasından, görünmesinden, gülmesinden, itiraz etmesinden, hakkını aramasından rahatsızlar. bu sebeple zaten en başta nasıl imzaladıklarına şaşırmış biriyim, insan hakları umurlarında değil çünkü. akılları sadece ya kendilerinden yana ya da insanların uçkurlarında. başkanlık sistemiyle çağ atlayacağız demişlerdi, evet atladık... ortaçağa...
yazıp yazıp siliyorum. kelimeleri toparlayamıyorum. umarım herkes yaşattığını yaşar. başka bir şey demeyeceğim.
elbette beklediğim bir karardı.çünkü hükümet bilinçli halk sevmez ve istemez.kadın cinayet faillerini rahat bırakacak ve tutuklamayacak ki istediği cehalet ve kaos ortamı oluşsun.bu hususta hükümet hiçbir adımı atmakta çekinmiyor , istanbul sözleşmesinden çekilmek gibi.bunlar eğitime düşman bilime düşman insan haklarına düşman insana dair güzel olan ne varsa düşman bunlar.
yok artık bu kadar da yapmazlar dediğimiz her ne varsa oldu durumunun bir örneği olan olay. buna sevinen, iyi haber diyen kadınların da olduğunu gördükçe göğsüm sıkışıyor. neymiş, lgbt ile ilgiliymiş, eşcinselliğe özendiren şeylermiş. devlet daha iyi önlemleri alırmış. ya bu sözleşme yürürlükteyken uygulanmıyordu ki?