gezginsozluk

Çaylak rütbesi
Mesaj Gönder Takip Et
#Toplam Entry sayısı: 6
kısaca benden gezginsozluk
en son seyahati

dünya turu 15-12-2021

yeni zelanda
entry silinme nedenleri
sevgili, sözlük entrysi silinen yazarlarımız ‘’neden benim entryim silindi’’ diye başlık açmamalıdır, biz isteriz ki oluşturulan bu ormanda hepimizin bi fidanı olsun ve o fidanlar ağaç olsun. Silinen entryleri tartışıp, konuşup tekrar canlandırabiliriz ; bunun için instagram sayfamız , facebook sayfamız , bir derdim var bölümü , iletişim bölümü ‘nden mesaj atarak bize bildirebilirsiniz.

1 ) format
1.a başlık : polonya
Entry :eu vatandası oldugum halde henüz gidemedigim ülke görmeye deger mi burası?
Burada önemli olan mevzu sözlüğün ne demek olduğunu hepimiz biliriz ( değil mi?) ; soru sorarak acil durumlar dışında entry yazmamalıyız, entrymiz bi tanım içermeli .
Doğrusu olabilecek : a )eu vatandaşı olduğum halde henüz gidemediğim ülke , görmeye değer yerlerini hakkında tecrübesi olan yazarlardan mesaj beklemekteyim
b) ‘’eu vatandaşı olduğum halde henüz gitmediğim ülke , gezilip , görülecek yerleri hakkında bilgi edinmek istediğim ülke.’’ Gibi.

Peki başlığı olmayan ve bilgi gerektiren bi entry nasıl yazacağız derseniz. örneğin ; body building hakkında kafanızda hiç bi fikir yok ve edinmek istiyorsunuz. ''body building nasıl yapılır ? '' ,''vücut nasıl geliştirilir?'' gibi başlıklar yerine o tanımı içeren ''body building'' , ''vücut geliştirme '' başlığını açıp; ‘’kollarımı büyütüp, göbeğimi küçültmek istediğim spor.bunu yapmamı sağlayacak taktikleri verecek yazarların mesajlarını beklemekteyim'' veya başlık varsa Body building başlığına girip entryleri okuyup, bilgi istediğiniz konuya yakın entry girmiş yazarlara mesaj atıp cevap alamaz iseniz başlığa ‘’kollarımı büyütüp, göbeğimi küçültmek istediğim spor. Kilo vermem konusunda yardımcı olacak yazarların mesajlarını beklemekteyim ‘’ yazarsanız formatı ıskalamamış olursunuz.

1.b başlık :ceza
Entry : maminimaminimaykrofonşov
Doğrusu olabilecek : 404 not found

1.c başlık : piknik bisküvi
Entry: Ciğerimi soktun yazar kardeş :((
Sözlük neydi ; sözlük tanımdı , sözlük emekti , sözlük bilgiydi.

2) uygunsuz içerik ;
Bununla ilgili ilk mahkeme tebligatımızı geçen gün aldık, hukuk departmanımız gerekli karşı yazıları hazırlıyor fakat bildiğiniz üzere otosansür türkiye’de artık o kadar yerleşti ki, karikatür dergilerinden tutun sosyal medyadaki insanlara kadar herkes otosansür yapar oldu . biz elimizden geldiğince bunlara direneceğiz ve silmemeye çalışacağız fakat sizin de bu konuda otosansüre girmeden ; olaylar için entrylerinizde kanıtlayıcı linkler,fotoğraflar vs kullanmanız ve insanlar,dinler,ırklar, milletler hakkında rencide edici içerikler girmemeniz önemli .
ayrımcılığın, sınırların, savaşın, sömürgeciliğin olmadığı bi dünya uğruna yaşamak nihai duygumuz.

3)imla ve türkçe hataları

Bu konuda entrylere müdahale etmemeye çalışıyoruz fakat elimizden geldiğince Türkçe kurallarına dikkat etmeliyiz. ayrıca türkçe’deki harflerin hepsini sözlükte kullanabilirsiniz. Tdk görevlisi değiliz fakat dilimizi korumak ve yaşatmak hepimizin görevi olmalı.
Ulu önderimizin de dediği gibi; ''Türk dilinin kendi benliğine, aslındaki güzellik ve zenginliğine kavuşması için bütün teşkilatımızın dikkatli, alakalı olmasını isteriz. ''

Yakında yapacağımız buluşma ve organizasyonlarda da bunları konuşma imkânına sahip olacağız, sevgiyle kalın.