gezgin sözlük avrupa bileti hediyesi

Geçen gün mail kutunuzda tatlış bir mail görmüşsünüzdür. Tez duyulmuş ama atasözü bu sefer hatalı, kötü haber değil.

Günde 4, ayda toplam 100 entry giren yazarlarımız arasından çekiliş ile Avrupa bileti hediye ediyoruz. Dur hemen detay sorma, detaylar aşağıda mailimizin bir kopyasında.


Moğol İmparatoru Cengiz Han Asya’yı 1206 yılında fethetti. Fatih Sultan Mehmet 1453 yılında İstanbul’u alarak bir devri kapattı. Atatürk daha 42 yaşındayken Cumhuriyeti ilan etti. Aziz Sancar’ın çalışmaları ise 2015 yılında Nobel Ödülü aldı. Nice güzel başarılar nice güzel ödülle taçlandı.

Peki sen, içindeki o gizli cevhere göz attın mı hiç? Dur, dur panik yapma. İstanbul’u tekrar fethetmeni filan istemeyeceğiz, biliyoruz istesen onu da yaparsın ama konu o değil. Sakince elindeki o kılıcı yere bırak ve derin bir nefes al.

Gezginsözlük ilk yılında festival ve konser biletleri hediye ettiği yazarlarını, önümüzdeki doğum günü kutlamalarında Avrupa’ya göndermek ve başarılarını bir ödülle taçlandırmak istiyor.

Çünkü Gezgin bir Sözlük olmak bunu gerektirir.

Yapman gerekense çok basit. Kasım 2019 itibarı ile Gezginsözlük’e her gün en az 4 entry ya da aylık en az 100 entry giriyorsun.

Ardından ne mi oluyor? Önümüzdeki Eylül ayındaki geleneksel kutlamamızda bu sayıya ulaşan yazarlarımızdan biri çekilişle Avrupa uçak bileti kazanıyor.

Fakat şurası mühim: sözlük formatına uygun entryler gir. (sözlük kuralları ana sayfamızda da mevcut)

Ayrıca çok entry annecim demek için asla kısa entryleri yığma. Sonra bozuşmayalım durduk yere.

Hadi şimdi sende gez-gör-yaz!

Not: Yoksa sen hala bizi instagram’dan takip etmiyor musun? Dur, sana bi kolaylık yapayım.

Tık tık -> https://www.instagram.com/gezginsozluk

Sevgilerle,
gezginsozluk ekibi
www.gezginsozluk.org
Kaleme aldığım tatlış mailde belirtilen muhteşem hediyedir. Mail sonrası sözlükte görülen yoğun yazar ilgisinden ne kadar muazzam bir hediye olduğu anlaşılıyor. Gözlerden kalpler çıkararak çok entry annecim demeden entryleri yığın yiğit sözlüktaşlarım. Avrupa tez feth oluna bir sözlüktaşımız tarafından.*
artan fiyatlar ile birlikte gezmenin oldukça zor olduğu şu günlerde gezgin ruhlular için nefis kampanyadır. çıkmaz deme, gez, gör, yaz.
Döviz kurlarının bir tweete baktığı bu dönemde - özellikle - gezmeyi sevip de buna bütçe yaratamayanların değerlendirmesi gereken bir gezgin sözlük kıyağı.
önce mailin gelmesi ve şimdi de başlığın açılmasıyla içi kıpır kıpır eden güzel bir hediye. her kim alırsa alsın bilet fiyatlarının bu denli arttığı zamanlarda tam gezgine yaraşır nitelikte bir adım.
Çekilişe katılamamak beni üzse bile, zaten çıkmayacak çünkü bahtsız bir bedeviyim düşüncesi yüzünden o kadar da şeetmediğim mükemmel hediye.
Sözlüğün adına yakışır bir kampanya. Keşke benim olsa demek isterdim çalışmayacak olsam.
Yaklaşık 2 yıldır maddi sebeplerden ötürü yurtdışına çıkamamış bu bünyeyi değişik duygulara gark eden çekiliş gibi çekiliş.

Zaten severek takip ettiğim ve yazdığım sözlüğü gözümde daha da büyütmüş hediyedir. Hele çekilişten bir de benim adım çıkarsa ne dilersen dile benden sözlük!
Her geçen gün artan farklı etkinlikleriyle grubun ve bu kuruluşun adını hakkıyla yaşayan ve bu ruhu yaşatmaya çalışan arkadaşların ortak çalışması.
yıllardan beridir takip ettiğim bu oluşumdan aldığım en güzel haberlerden biri. gerçekten döviz kuru herkesin belini büktü. motorumla en azından bi yunanistan yaparım diye düşünürken,kurlardan dolayı soluğu cennet türkiyenin yollarında aldım.(tabi ki kötü olmadı. memleketimiz de muhakkak gezilmeli) .

site adminlerine ve başlıklarda sürekli yakarıyordum bu sitenin biraz daha canlanması gerektiği için. facebookta atılan yorumlar burada değerlendirilse ve daha güzel başlıklarda toplanılsa çok daha iyi olcağını düşünüyodum ki nihayetinde çok güzel bir kampanyayla insanları buraya çekebilecekler.

yarışmacı arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim


not:bu arada bana mail gelmedi,umarım yarış dışı yarışmıyorumdur
daha da instakram çekilişlerinin heç birine katılmam dediğim anda mail kutumu güzelleştiren ileti.
yazdıkça yazası gezesi geliyor insanın