bolurail kampı

çöplerin geç toplanmasının neden bu kadar büyütüldüğünü merak ettiğim etkinlik.
Bir çok çakma organizatör, sayfa sahibi buldumcuk insanın 2 fotoğrafla üzerinden duyar ve pirim kastığı, ortalama 9000 insanın katılım sağladığı katılması istenmeyenlerin bile dağlardan “kaçak” inip girdiği (bkz: çakaldeğildiler) bazı kendini bilmezlerin gerçekten bokunu çıkarmak için zemin aradığı ve bulduğu festival tadındaki organizasyondur.

Çöp diyenin ağzına kürekle vururum! Çöp möp kalmadı.
Gectigimiz aylarda bazi sozde gezginler tarafindan harabeye donen , Bolu ya duzenlenen , interrail turkiye etkinligi.
Geçen sene abant da kamp sonrası yaşanan bürokratik sorunları mengen de ki özel arazi ile çözmeye çalışılacak kamptır. Ki bir önceki bahar kampında her ne kadar özel mülkiyet olsa da bolu halkının istemediği bir imaj sergilenmiştir.
Arazi özel olduğu için yapılan şeyler yer sahibinin sorumluluğunda olduğuna inanılıyor ancak abantta ki sorunun kaynağı ağaçların kesilmesi problemiydi. Aynı problem aslında burası içinde geçerli ne kadar özel mülkiyet için kiralanmış olan bir arazi olsa da devlet baba hesabını soruyor.
Ama burada interrail ailesine sormaz mülkiyet sahibine sorar.

bide gidiyorsam gidiyorum diyin aküü adamlar 2k kişi geliyo diye iş yapiyo 8k gidiyor. Sonra çık işin içinden. adam gibi gidiyoruz diyin ona göre hizmet yapılsın.

ek olarak, mengende ki wc ler leş su yoktu.
bazı şeyleri ticarileştirmek interrail ailesinede yakışmıyor.
sosyal medyada linç girişimine uğradığımız, interrail türkiye'nin en kalabalık etkinliği.
şimdi öncelikle ben ortada büyük bir çöp sorunu göremiyorum çünkü ortada o çöpü atabileceğimiz bir konteynır bir çöp alanı yoktu. etkinlik yerinin sahibi olan şahıs hiç önlem almamış. hani açıklama yapmış ya işte biz 8 bin kişi beklemiyorduk bize 2-3 bin dendi. ee ortada 3 bin kişilik bi önlem bile yoktu. 3 tane ışığı ve suyu olmayan wc ve 2 tane benzin bidonundan bozma çöp bidonuyla ne olacağdı? alandan en son ayrılandan biri olarak söylebilirim ki herkes çöplerini bir yerde biriktirmiş ve toplanmayı bekliyordu. hani ben çöp poşedi olmayan çöp öbeği hiç görmedim sadece stand alanının orada dağılmış çöpler vardı onlarda rüzgar nedeniyle uçuşmuştu. kaldı ki bu bizim suçumuz değil. millet öyle bir yüklendi ki, instagrama bir fotoğraf koyuyorum, konum olarak da şirinyazıyı etiketliyorum, en az 10 kişi fotomun altına gelip pislettiniz burayı pislikler dedi. gerisini size bırakıyorum.
Gittigime pişman olduğum, kalabalığı hic sevmediğimi anladığım, muhtemelen bir daha etkinliklere katılmama kararı almama yardımcı olan etkinliktir..
ps: kimseyi suçlamıyorum sadece bana göre değil.