bolurail kampı

/ 5
bu sene 24484.si düzenlenecek bir interrail türkiye kampı. diğer seneler yapılanların aksine bu sene abantta değil mengende yapılacaktır.
mis gibi sızmış uyurken, çadırımın üzerine birinin düşüp kusmamasını temenni ettiğim rail kamplarından biri.
yıllardır gelenek haline gelmiş, (3. yılı sanırsam yanılıyorsam biri dürtsün) (3 yıllık gelenek mi olurmuş oda ayrı ama giriş böyle havalı durdu) interrailin düzenlediği yaz kapanış kampı serisi. 2017 yılına kadar abantta düzenlenirken, abantın çöp olması sebebiyle 2017 yılında mengende düzenlenecektir. umarım biri yine ayağımın dibine torpil atmaz, ağvarailde kendime zor hakim olmuştum.
hala ekipmanlarım olmadığı için kaçırdığım bir diğer kamp, işsizim ki ben ekstradan 5 tl fazla harcama çıkar diye dışarı çıkamıyorum..
Bir çok çakma organizatör, sayfa sahibi buldumcuk insanın 2 fotoğrafla üzerinden duyar ve pirim kastığı, ortalama 9000 insanın katılım sağladığı katılması istenmeyenlerin bile dağlardan “kaçak” inip girdiği (bkz: çakaldeğildiler) bazı kendini bilmezlerin gerçekten bokunu çıkarmak için zemin aradığı ve bulduğu festival tadındaki organizasyondur.

Çöp diyenin ağzına kürekle vururum! Çöp möp kalmadı.
Biletimi almış olmama rağmen son gün hastalandığım için katılamadığım etkinlik.

Etkinlik esnasında atılan güzel fotoğrafların yüzümü güldürmüş olmasına rağmen şimdi gördüğüm haber üzmüştür. haber
Bolurail : Gezi Parkı
İnterrail Türkiye Yönetimi : akp hükümeti
haklı ve yapıcı eleştiriler hariç rereröcü'lerin bitmediği kampanya kuşatmasının olduğu kamp.

ayrıca bazı gezgin sözlük yazarlarının, hala interrail türkiye ile gezgin sözlük'ün farklı platformlar olduğunu anlamadıkları gibi gruptan banlanınca artık burada sövdüklerini rahatlıkla görebildiğim ekşın içerikli şeyler.
çöplerin geç toplanmasının neden bu kadar büyütüldüğünü merak ettiğim etkinlik.
8000 kişinin bir alana toplanıp, sözde şehrin gürültüsünden kaçmak için düzenlenen, çoğunun 'ortam yaparız yia' diyerekten ilk kamp deneyimi olduğunu gördüğüm underage kampçık.

not: ikinci gün kacan cocuk
/ 5