yollarda bul beni

yollarda bul beni

Mesaj Gönder Takip Et
Barış Manço rütbesi
#Toplam Entry sayısı: 361
kısaca benden Yol beni mutlu eder. Nereye olduğu çok da önemli değildir. Huzuru çok farklı şekillerde tarif edebilirim ancak "çıplak ayakla toprağa basmak, yıldızların altında uyumak, yola çıkmak ve eski açık'a kırmızııı diye bağırmak" diyeyim.. Bu arada kuzeye aşığım. En güzel hayallerimi kuzeye sakladım. Güney amerikayı da sevdim aniden, tuhaftır çook sevdim. Orayı da yazdım hayallerime. Las vegas ve büyük kanyon ve dahi mısır ve hatta como, bunlar çocukluktan hayalimdi zaten ve bence az kaldı.. Hayallerimin peşinden koşmuyorum ben. Hayallerim çünkü, tutuyor ellerimden. Alıp beni götürüyor kuruldukları yerlere, beraber ilerliyoruz biz gündüz-gece...
en son seyahati

izlanda aşkına 04-02-2018

arctic circle diyeyim kısaca şimdilik. adım attıkça dolar buralar...
14 aralık 2017 tcdd'yi kınıyoruz kampanyası
karsrail, gezginlerin tren rayları boyunca hayattan saatler çalarak kars'a çay içmeye gittiği geleneksel bir etkinliktir. ticari kaygı gütmeden ve geleneksel olarak yılda bir kez gerçekleştirilen bu etkinlik için vagon kapatılır ve gezginler dolu dolu iki gün geçirecekleri, insanı ve doğasıyla bir bütün oldukları kars'a yola çıkar.
doğu ekspresi ile gerçekleştirilen bu etkinlik için tcdd'den bir ay önce satışa çıkan biletler alınır(dı)
fakat 2018 karsrail etkinliği için tcdd ile yapılan görüşmede bütün biletlerin aylar öncesinden tükendiği belirtilmiştir. çok yüksek meblağlarla tur şirketleri tarafından, kars'taki bu güzel kış ambiansını yaşamak isteyen insanlarımıza satılmak için alınmıştır biletler. 1000-1500 tl gibi fiyatlar belirtilen kars turları, gezginlerin gerçekleştirdiği karsrail etkinliğinin doğasına ve yapısına aykırıdır. kars'a çay içmeye, çıldır'a balık yemeye, ani harabelerini gezmeye gitmek bu kadar pahalı bir etkinlik değildir. bu güzel gezinin para denen olguya teslim edilmesini ve gezginlere bilet kalmayacak şekilde tüm biletlerin bir şekilde aylar öncesinden (satışa bile çıkmadan) tükenmiş olduğunun söylenmesini kınıyoruz.

bu kampanya doğrultusunda 14 aralık 2017 tarihinde, ifade özgürlüğümüzü kullanarak, tcdd'nin yaptığının doğru olmadığını kendisine bildireceğiz. tüm gezginleri bütün sosyal medya mecralarından gezginsozluk.org olarak başlattığımız kampanyamıza @gezginsozluk @karsrailtürkiye ve tcdd'nin sosyal medya etiketlerini kullanarak destek olmaya çağırıyoruz. yollar, trenler ve raylar bizimdir.