#tüm valkingvolki başlıkları

17 Haziran 1921 doğumlu rakı sevenlerin üstadı, rakı adabı üzerine kitaplar yazmış ayrıca yeni rakı reklamlarında da oynamıştır. Kendisi aslen mimar ve gazetecidir. 97 yaşında 5 ocak 2018 de hayatını kaybetmitir.
Dinsel veya sembolik öneme sahip olanlar da dahil, tüm siyasal nüfuz, yetki ve güçlerin seçim dı­şı yöntemlerle ve çoğunlukla da miras yoluyla yönetimi ele geçiren tek bir kişide toplanması esasına dayalı yönetim biçimi.
Bahtsız bedeviye benzer, sabrı taşan annelerin gezen evlatlarını evde oturtma yöntemidir. Bu lafa hitaben destekçi dedeler '' dolaşan kurt aç kalmaz' der
2009 - 2010 Türkiye süper lig şampiyonu, İstanbul hegomanyasına son veren takım.
Kuruluş: 1963
Renkler:Yeşil Beyaz
Latif Osman Çıkıgil, 21 mayıs 1909 tarihinde İstanbul’da doğdu. Yurda döndükten sonra Latif Osman Çıkıgil’in 1938 yılında Erciyes dağı tırmanışı bilinmektedir. Türkiye dağcılık federasyonunun ilk başkanıdır. Her yıl tüm Türkiye'den katılımcılar ile Uludağ zirvesinde anma etkinlikleri düzenlenir. (bkz: loç)
Türkiye'nin 4.büyük şehri Bursa'nın İnterrailTürkiye ye bağlı alt grubudur.
İnsanları ve adminleri sıcacık insanlardır.
Lakin biraz daha fazla organizasyon yapsak dahamı güzel olur ne :)
Azcık eğlenelim yeaa
modern deniz tarihinin en büyük kazası 28 eylül 1994 yılında baltık denizi’nde yaşandı. 1980 yılında almanya mayer werft tersanesinde inşa edilen estonya feribotu’nun batmasıyla 852 yolcu öldü.
137 kişi bu kazadan kurtuldu. kıyıya yakın bir mesafede su alması nedeniyle yatarak batan feribot, sadece gemi mühendisleri tarafından değil aynı zamanda kazada ölümlerin nedeni açısından davranış psikolojisi uzmanlarınca da yıllarca incelendi.
insan davranış psikolojisi uzmanları bu kazada ölen 852 yolcunun neden kurtulamadıklarını araştırdı. aileleriyle görüşüp geçmişlerini incelediler. ölenlerin yüzde 98’inin çok iyi yüzme bildiklerini belirleyen uzmanlar son olarak kazadan kurtulanlarla görüştüler.
ortaya çıkan sonuç şuydu:
feribot 28 eylül’de gece saat 00.50’de sert dalgalar nedeniyle su almaya başladı. feribota giren sular 50 santim yüksekliğe ulaştı ve feribot yan yatmaya başladı. su miktarının artmasıyla birlikte tahliye işlemi başladı. ancak 987 yolcudan sadece 137’si su almaya başlar başlamaz hemen feribotu terk etti. geri kalan 852 yolcu ise, gemi kaptanının “panik yapmayın dünyanın en güçlü feribotundasınız” sözlerine kanarak su boşaltma işlemini izlediler. saatler ilerledikçe feribot daha da yan yattı ama 852 yolcu izlemeye devam etti. sonunda saatler 01.50’yi gösterirken tamamen yan yatarak sulara gömüldü.
feribotun su aldığını ve yan yatmaya başladığını görmelerine rağmen son saniyeye kadar rahat rahat batışı izleyenler psikoloji ders kitaplarında “estonya feribotu sendromu” olarak yer almıştır.
halen o insanların davranış şekillerine psikoloji ilmi mantıklı bir izah getirememişlerdir.
İstanbul'da taksici zulmunden kurtulmamızı sağlayan müthiş uygulama.
Özellikle yabancı iseniz gideceğiniz yolun önceden guzergahının belirlenmesi ve fiyatının belli olması nedeniyle güvenli ve konforlu ulaşım sağlaması.
Ayrica ben karsinin taksisiyim, şöför değişcek, benzin alıcam gibi kelimelerde duymazsınız.
Son yıllarda Türkiye'de de populer olan acayip kostümlü elit insan partisi. (bkz: berkecanlarda hallowen parti yapioruzz)

Asıl olan adamların kışın gelişi ve ölülerini anmak için kutladıkları gecedir.