westworld

bize gerçeklik algımızı bir miktar kaybettirmeyi başarmış , sorgulatmış , düşündürmüş , şok etmiş bilim-kurgu amaaa efsane bilim-kurgu mindfuck dizi. İlk sezonu 10 bölüm olarak yayımlandı , ikinci sezonu beklemekteyim. Diziyi hala izlemediyseniz , çok çok büyük eksiklik. Yaşayan en iyi erkek oyuncu Anthony Hopkins var lan bir kere , adam oyunculuk dersi veriyor adeta.
Dün 2. Sezon 8. Bölümünü izlediğim dizi. Normalde dizide az çok neler olacağı tahmin edilir fakat westworld farklı. Hiç beklemediğiniz olaylar olabiliyor. Bence çok başarılı, tavsiye ediyorum.
hbo yapımı bilim kurgu gibi bilim kurgu dizisi.

aslında bizim dizideki o robotlardan farksız olduğumuzu ve bizi yönetenlerin ise zengin ‘guest’ler olduğu ana fikrini çıkarttım. Konukların eliyle robotlar ölüyor, öpülüyor ve sonra unutuyor. ama konuklar zevk almaya devam ediyor.

tabii bu çıkarım içinde bulunduğumuz politik sürecin etkisiyle de olmuş olabilir.
ikinci sezonu birinci sezonundan daha iyi olan nadir yeni dönem dizilerinden. kanlı başladı kanlı bitecek gibi. (bkz: şiddetle başlayan hazlar şiddetle son bulur)
bir türlü izleyemediğim fakat her on kişiden dokuzunun abi çok güzel ya diye dillendirdiği amerikan dizisidir.
izlendiği taktirde noluyor lan etkisi yapan bence haklı olan dizidir, dizideki otomatik piyano zaten her şeyi anlatıyor ve şöyle bir söz geçiyor dizide. '' bugüne kadar yaptığın hiçbir seçim, kendi seçimin değildi'' bence gerçekte de öyle.