ürdün

Petra antik kentini sınırları içerisinde barındıran bedevileriyle ünlü, araba kiralayıp tüm ülkeyi bir haftada gezmenin mümkün olduğu arap ülkesi.
amman'da kraliçe aliye uluslararası havalimanına ev sahipliği yapan ülke.
ürdün en çok merak ettiğim ülkeler arasında bulunuyor. ümit ediyorum ki en kısa zamanda ürdün hakkında keşifler yapabileceğim. wadi rum, petra antik kenti ve daha fazlası bu ülkede dikkatimi çeken yerler arasında bulunuyor.
mevlana değişim programı kapsamında öğrencilerimizin değişim için en çok tercih ettiği ülkelerden biri. öğretim düzeyi fena olmayan, değişim öğrencileri için güzel bir deneyim olan, her giden öğrencinin de memnuniyetle ayrıldığı yerlerden. tek sıkıntının, yemek yeme alışkanlıkları ve çatal bıçak olayının hak getire olmasıymış
Amerikanın orta doğudaki kölesi
Kudüsün güvenliğini üstlenen ama zerre umrumda olmayan dandik bir yönetimi var
gitmek istediğim ilk 3 ülke arasındadır petra harabelerinden ötürü
Polonyalı baaayan arkadaşımın gittiği, tekrar bu yaz gitmiş olacağı yerdir. Son gidişinde ülkeyi otostopla birkaç gün gezmiş o sarışın mi sarışın güzel mi güzel haliyle yine gidecek bakalım. Ben bile cesaret edemiyorum şu an helal olsun. Umarım başına bir şey gelmez. Defalarca uyardım zira
Tuhaf bir biçimde batı erozyonuna maruz kalışı bile üzerinde eğreti duran, lüksünun çok lüks fakirinin çok fakir olduğu. Varoşu çölde çadır olan, hali hazırda bedevi hayatının kültürel olarak turizme kazandırildığı, siyasi olarak sömürü ve vasıfsızlik konusunda orta doğuda olmaktan yana payını almış ülkecik.