ucuza uçak bileti bulmak

/ 4
Uygunluk sırasına göre

aerobilet
skyscanner
momondo

gibi bilimum uçuş bileti satan sitelerin tümünü kovalamak.
ps. liste devamlı güncellenecektir.
Tanıdık host/hostes bulmaktır. Ancak tek atımlık kurşununuz vardır. İyi değerlendirmelisiniz.
aşağıdaki adımlar takip edilirse bulunur

skyacanner.com > kalkış türkiye tüm iller > varış her yer > tarih en ucuz ay şeklinde aratıp uygun olab bilet alınır.

bir de sofya çıkışlı avrupa uçuşlatı baya hesaplı sofyaya otostop çekilip oradan sadece 5 euroya italyaya gidilebilir
tanıdık host, hostesin size bir yardımı olamayacağını bilmeyenleri görmemizi sağlayan başlık olmuştur. hostlar, hostesler ve bilumum havalimanı çalışanlarını artık lütfen bir hava yolu şirketi sahibi olarak görmekten vazgeçin. bu kişilerin sizlere ucuza bilet bulması mümkün değildir. ancak sadece host, hostes ve belirli hava yolu çalışanlarının kendilerinin ve birinci dereceden yakın akrabalarının faydalanabildiği pass bilet hakları vardır. sadece bu standartlara uygun kişiler bu bilet hakkından faydalanabilir.

konuyla ilgili olarak ise, özellikle low-cost hava yolu firmalarının belirli dönemler yaptığı çılgın indirimleri yakalamak için bültenlerine abone olunabilir. yaz ve bayram sezonları dışında, hafta içi ve erken tarihte alınan biletlerde bu kategoride yer alır. ve bazen turizm şirketleri paket halinde özel günler için (bayramlar, resmi tatiller vs.) havayolu firmalarından toplu halde erkenden ucuz bilet satın alırlar. ve o tarih yaklaştığı zaman satın aldıkları bu tatil paketlerini bitiremezlerse, kalan uçak biletlerini, o an o havayolu firmasından daha ucuza satabilmektedir.

bilet fiyatları havayolu firmalarının internet sitelerinde sık sık değişmektedir. düzenli olarak kontrol etmekte ve kontrol ettikten sonra internet geçmişini ve çerezleri silip tekrar kontrol etmekte fayda var.
internet yerine acentaları kullanmak da faydalı olabiliyor. aynı şey otel fiyatlarında da geçerli.
Normal fiyattan kampanyalar, erken satın alma gibi bazı şartları karşılayarak alınan ucuza uçak bileti sorgulama. Bugün, İbrahim Taha uyar adlı arkadaşın yazısını okudum ve pek faydalı gördüm. Metni izniyle paylaşıyorum.

Öncelikle ucuz uçak bileti bulmak için yoğun bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere her internet sitesinin farklı fiyatları oluyor ve bunları araştırarak en ucuza satan internet sitesini bulmanız gerekiyor. Gideceğiniz yer ve gideceğiniz tarih esnek ise bu sizin daha ucuza bilet bulmanıza imkan sağlıyor. Ne yapmanız lazım? Öncelikle tarih esnekliğinizi ve yeri(veya bölgeyi) aşağıda sıraladığım internet sitelerinde aratıyorsunuz ve en ucuz tarihi buluyorsunuz ve ardından daha ucuza satan internet sitelerinden biletlerinizi alıyorsunuz. Her sitedeki fiyatlar aynı değil. (Trivago reklamı gibi oldu)

Vaktim var ama param yok diyorsanız en ucuz tarihi ve/veya lokasyonu bulmanız için
- Skyscanner.com.tr (her yere gidiş, en ucuz ay gibi seçenekler mevcut)
- Kiwi.com
- Azair.eu

Bu sitelerden tarihi ve yeri bulduktan sonra aşağıdaki sitelerdeki bilet fiyatlarını kontrol ediyorsunuz. Ayrıca bulduğunuz bileti hangi havayolu gerçekleştiriyorsa onun sitesinden de kontrol ediyorsunuz. Bu sitelerde indirim kuponları da yer alıyor. Kupon veya kampanya varsa websitesinde bulabilirsiniz.
- Skyscanner.com.tr
- Skyscanner.net
- Turna.com
- Aerobilet.com.tr
- Ucuzabilet.com
- Momondo.com.tr
- Momonde.de
- Momondo.it
- Jestcost.com.co (visa debit kart isteyebiliyor)
- eDreams.de
- eDreams.it (entro pay isteyebiliyor)
- opodo.de
- opodo.it
- edreams.com

Valla hiç uğraşamam, ve param da yok diyorsanız, ucuz uçak biletleri ve seyahatinizi ucuza getirmeniz için her gün 3-5-10-15 tane ucuz uçak bileti fırsatlarını Error Fare'leri, ucuz konaklama fırsatlarını paylaşan websiteleri, Facebook sayfaları var. Onları takip ederek seyahatinizi ucuza getirebilirsiniz.

Sayfalar:
- Ucuzgezi (Türkiye içi ve Türkiye çıkışlı uçuşlar)
- Fly4free Europe flight deals (Genellikle Avrupa içi ve Avrupa çıkışlı)
- TravelFree (Avrupa Çıkışlı)
- Secret Flying (Genellikle Amerika çıkışlı)

Facebook Grupları:
- Seyahat Fırsatları https://www.facebook.com/groups/seyahatfirsatlari/?ref=br_rs
- Gezgin Fırsatları https://www.facebook.com/groups/gezginfirsatlari/

Siz de ucuz uçak bileti fırsatlarını paylaştığını bildiğiniz fb sayfalarını, instagram hesaplarını, veya websitelerini paylaşın ben de edit yapıyım ki herkes faydalansın.
kiwi.com ucuz uçak bulmak için kullanılan sitelerin en kullanışlılarındandır. yüronun doların selam bile vermediği şu günlerde gezmek isteyenler için daha bir faydalıdır.
1. pegasus plus üyesi olunmalı. uçuşlardan ve checkinlerden puan birikiyor. sonraki bilet alımında bu puanları düşebiliyorsunuz fiyattan. ayrıca bir sürü yurtiçi ve yurtdışı kampanyası oluyor. 2. google flights size tüm uçuşları gösterecektir, extra olarak olan fiyattan daha uyguna nasıl gelir anlamak zor.
edit olarak eklemek isterim ki şu yazı çok faydalı görünüyor: ucuza uçak bileti bulmanın yolları
/ 4