ucuza uçak bileti bulmak

konuyla ilgili 28 entry daha
Normal fiyattan kampanyalar, erken satın alma gibi bazı şartları karşılayarak alınan ucuza uçak bileti sorgulama. Bugün, İbrahim Taha uyar adlı arkadaşın yazısını okudum ve pek faydalı gördüm. Metni izniyle paylaşıyorum.

Öncelikle ucuz uçak bileti bulmak için yoğun bir araştırma yapmanız gerekiyor. Bildiğiniz üzere her internet sitesinin farklı fiyatları oluyor ve bunları araştırarak en ucuza satan internet sitesini bulmanız gerekiyor. Gideceğiniz yer ve gideceğiniz tarih esnek ise bu sizin daha ucuza bilet bulmanıza imkan sağlıyor. Ne yapmanız lazım? Öncelikle tarih esnekliğinizi ve yeri(veya bölgeyi) aşağıda sıraladığım internet sitelerinde aratıyorsunuz ve en ucuz tarihi buluyorsunuz ve ardından daha ucuza satan internet sitelerinden biletlerinizi alıyorsunuz. Her sitedeki fiyatlar aynı değil. (Trivago reklamı gibi oldu)

Vaktim var ama param yok diyorsanız en ucuz tarihi ve/veya lokasyonu bulmanız için
- Skyscanner.com.tr (her yere gidiş, en ucuz ay gibi seçenekler mevcut)
- Kiwi.com
- Azair.eu

Bu sitelerden tarihi ve yeri bulduktan sonra aşağıdaki sitelerdeki bilet fiyatlarını kontrol ediyorsunuz. Ayrıca bulduğunuz bileti hangi havayolu gerçekleştiriyorsa onun sitesinden de kontrol ediyorsunuz. Bu sitelerde indirim kuponları da yer alıyor. Kupon veya kampanya varsa websitesinde bulabilirsiniz.
- Skyscanner.com.tr
- Skyscanner.net
- Turna.com
- Aerobilet.com.tr
- Ucuzabilet.com
- Momondo.com.tr
- Momonde.de
- Momondo.it
- Jestcost.com.co (visa debit kart isteyebiliyor)
- eDreams.de
- eDreams.it (entro pay isteyebiliyor)
- opodo.de
- opodo.it
- edreams.com

Valla hiç uğraşamam, ve param da yok diyorsanız, ucuz uçak biletleri ve seyahatinizi ucuza getirmeniz için her gün 3-5-10-15 tane ucuz uçak bileti fırsatlarını Error Fare'leri, ucuz konaklama fırsatlarını paylaşan websiteleri, Facebook sayfaları var. Onları takip ederek seyahatinizi ucuza getirebilirsiniz.

Sayfalar:
- Ucuzgezi (Türkiye içi ve Türkiye çıkışlı uçuşlar)
- Fly4free Europe flight deals (Genellikle Avrupa içi ve Avrupa çıkışlı)
- TravelFree (Avrupa Çıkışlı)
- Secret Flying (Genellikle Amerika çıkışlı)

Facebook Grupları:
- Seyahat Fırsatları https://www.facebook.com/groups/seyahatfirsatlari/?ref=br_rs
- Gezgin Fırsatları https://www.facebook.com/groups/gezginfirsatlari/

Siz de ucuz uçak bileti fırsatlarını paylaştığını bildiğiniz fb sayfalarını, instagram hesaplarını, veya websitelerini paylaşın ben de edit yapıyım ki herkes faydalansın.