nes

Aylak rütbesi
Mesaj Gönder Takip Et
#Toplam Entry sayısı: 100

2 günde venedik - iki günde venedik

İlk gün san marco meydanını keşfedebilirsiniz. san marco bazilikası, doges palace (palazzo ducale) ve torre dell’orologio saat kulesi bu meydanda. bu harika yapılara meydandaki 4-5 noktadan sırayla sergilenen canlı klasik müzik performansları eşlik ediyor.

venedik'te gondola binmek şart ancak ücreti gondol başına ödüyorsunuz. (80 euro) bu nedenle biz iki turist arkadaşla birlikte binip daha uygun bir maliyet yakalamıştık. 6 kişiye kadar yolu var. ne kadar kalabalık o kadar ekonomik.

akşam üstü piero mauro snack bar'da şarapla birlikte çok lezzetli mini sandwichler yiyebilirsiniz.

akşamı ise gondol limanına giderken solda yer alan ve hemen her akşam canlı oda orkestralarını dinleyebileceğiniz tarihi mekanlarda geçirebilirsiniz. gerçekten çok keyifli ve fiyatları da oldukça uygun.

ikinci gün ise hediyelik mağazalarını gezebilirsiniz. buralarda murano camından üretilmiş güzel obje ve takılar bulabilirsiniz. ve tabii ki venedik maskeleri satan oldukça çok mağaza var.

vivaldi'ye doymak istiyorum derseniz venedik baroque orkestrası ve la fenica’ya gidin derim. bu tarz organizasyonlarda her zaman biletleri önceden ayarlamak önemli. bu tarz organizasyonlara aylarca bilet bulunamayabiliyor

favori entry'leri

  • favori entry'si bulunmuyor.