#tüm nes başlıkları

korkunçtur. afganistan'da yaşayan tüm kadınlar, çocuklar ve gelecek kaygısı yaşayan tüm gençler adına çok üzgünüm. uluslararası örgütlerin onları taliban'ın eline bırakmamak için büyük çaba göstermesini umuyorum. büyük Atatürk'ü de türk kadınlarına sağladığı haklar ve en büyük nimetimiz laik cumhuriyet için yeniden minnetle anıyorum. devri daim olsun...
nüfusunun %99'unun kahvaltısını çayla yaptığı bir ülkede, kendi çektiği reklam filminde bile bunu anlattığı halde bknz zararını %1217 artırarak 547 milyon TL zarar eden kurum. devletin güzelim fabrikalarını ve kurumlarını böyle beceriksiz yöneticilerle bu hale getirip zarar ediyor diye tek tek sattılar. yazık!
bayramı istanbul'da geçirince yoğun arap nüfusa maruz kaldım haliyle. gerçekten sabrımın sınırlarını zorlayan durumlarla karşılaştım. bağıra çağıra konuşmalar, kendi sesinizi duyamayacağınız kadar yüksek kahkahalar, kedileri tekmeleyen çocuklarına gülüp cesaretlendirenler... neyse bunları en çok gördüğüm mekanları sıralayım:

büyük ada - meydan ve standart cafe-restaurantları. adanın gizli saklı yerlerindeki keyifli mekanları henüz keşfedememişler. anadolu klübü zaten üyelere özel olduğu için keyifli.

bebek - her yeri. özellikle nusret ve chilai. boğaz havası için bebek divan'a gidelim dedik oraya da geldiler ama sadece 1 masa olduğu için idare eder. (1 masanın gürültüsü tüm divan'a yetti gerçi) akşam gittiğimde hiç yoktu ama. çok tercih etmiyor olabilirler.

etiler - nusret ve czn burak önünde uzun kuyruklarla bekliyorlar. o yoldan ne zaman geçsem görüyorum.

nişantaşı - her yeri
başrollerinde yıldız lee jong-suk ile han hyo-joo'nun oynadığı, bir webtoon dünyası ile gerçek dünya arasında gidip gelen keyifli bir kore dizisi.
son günlerde beni çok yormayacak, rahat bir şeyler izleyim derken sardığım yapımlar. genellikle her biri 1'er saatlik 16 bölümden oluşuyorlar ve oldukça keyifle izlediğim birkaç diziden öğrendiğim en önemli şey hiçbir şey 16. bölümün 45-50. dakikasına kadar çözümlenmiyor. 15 saat 45 dakikada çözümlenemeyen bu konu 5 dakika içinde çözülüyor, kısa bir toparlamaa, hooop dizi bitiyor* (bkz: two worlds apart)
kadına şiddetin bu denli içimizi kanattığı, hayvanlara yapılan eziyetler için ısrarla hayvan hakları yasası çıksın diye bağırdığımız bu dönemde hiç başka adam kalmamış gibi daha birkaç ay önce atını acımasızca döven halis karataş yemek sepeti’nin 20. yıl lansman reklam filminde oynatılmış. ne bu? siz istediğiniz kadar bağırın-çağırın biz bildiğimizi okuruz kafasının devamı mı? bu tipler kadar bu tipleri marka yüzü olarak kullanan markaların da gözümde ufacık bir değeri yok! yazıklar olsun!
dün izlediğim iki dizide birden ((bkz: lupin)(bkz: peaky blinders))hırsızların gözdesi olan lüks ve zenginlik sembolü sanat eseri. 1842 yılında gustav faberge ve sonradan oğlu tarafından yapılmış. yumurta şeklindeki obje muhteşem mücevher işlemelerle bezeli. milyon dolarların üzerinde değeriyle zengin koleksiyonerlerin evlerini süslüyorlarfaberge yumurtaları - faberge-yumurtalari-cYGRV
bugün okuduğum bir makale sayesinde varlığından haberdar olduğum, güneş sisteminin dışından geldiği tespit edilebilen ilk nesne. 2017 yılında keşfedilmiş ve önceleri bir kuyruklu yıldız olarak tanımlanmış. ancak sonrasında asteroit olarak sınıflandırılmış. oumuamua hawaii dilinde uzaktan gelen, mesajcı anlamına geliyormuş.
kadrosunda engin öztürk, aybüke pusat, cengiz bozkurt gibi oyuncuların olduğu, izlenmeye değer (bkz: netflix) dizisi. özellikle yan karakterleri çok beğendim. oldukça keyifli.
Portekiz’den Mersin’e kadar neredeyse tüm akdeniz kıyılarının helikopterden video ve fotoğraf çekimini izleyebileceğiniz bağlantı. kırmızı noktaları takip edin.

tripinview