nadirkitap.com

2006 yılından beridir türkiye'deki kitap satıcılarını ve sahafları internet üzerinden alış-veriş yapmak isteyen kişilerle güvenli bir şekilde buluşturmak ve aralarında gerçekleşecek ticarete aracılık etmek amacıyla hizmet veren e-ticaret sitesi.
baskısı bitmiş, nadir bulunan kitapları aldığım güzide internet sitesi. direk sahafla buluşturuyor sizi, yoksa ben burdan samsuna gidip, samsundaki sahaftan istediğim kitabı da alırdım da. kitabın orda olduğundan haberim olmazdı. böylesi çok daha kolay. sahaflarımızla bizi buluşturur, severim kendilerini.
çok da nadir olmayan kitapları bile astronomik rakamlara satan online "sahaf" portalı. kurulu amacı ve bir dönem yaptığı işler çok tontik olsa da bir zaman sonra o da kapitalizmin kurbanı oldu.
halihazırda basımı olmayan neredeyse tüm kitapları bulabildiğim bir site olmakla beraber şimdiye kadar çok fazla alışverişi sorunsuz yaptığım hoş bir kitap alım satım sitesidir.
bulması zor olan kitapları bulduran online sahaf olması sebebiyle sevdirir kendini.
Lise zamanlarımda aylık mizah dergisi Kemik vardı, şimdinin usta karikatüristleri ve pek çok dizinin senaryosunu yazan ekip orada toplanmış şahane işler çıkarıyordu. Dergi kapandıktan sonra ciltlerini aramaya başladım ve 2-3-4 numaralı ciltleri buldum. Gel gör ki 1 numaralı cildi bulamıyordum ve bu beni ciddi sinirlendiriyordu. Bu site bana 1. cildi verdi yıllar sonra, tek alışverişim o oldu ama seriyi tamamladım. O yüzden kendisini çok severim.