merkür retrosu

Zihnin, zamanın gerisinde kalması olarak tanımlanabilir.

teknoloji ve iletişim konusunda aksaklıklara sebep olması, bir yandan duyguları ön plana çıkarması ve bizleri kin tutar hale getirmesi bekleniyor. Bol bol ruhsal iniş çıkışlar yaşatacağı söylentisi de cabası. Aman dikkat!
Hiç inanmadığını şeydir astroloji. Merkür'ün olsa olsa kütleçekimi vardır, o da işte uzay zamanı boyutunda büküyor. O kütleçekimi de 3.7g. dünyanın kütleçekiminin yaklaşık yüzde 37si kadar. Ne bileyim, sabaha kadar örneklemem sürebilir. Venüs sorsan aşk tanrısı, astrolojiye göre. Ula içerisi yanıyor rıza baba, her yer asit, basınç herşeyi edecek boyutta. Jüpiter kralları, sakinliği temsil ediyor sorsan, kırmızı beneğinde kopan 300 yıldır devam eden fırtına diyorum sadece. Hadi burçlardan örnekleyelim. Ortasında ölmek üzere bir pulsar olan, bir yıldız mezarlığı olan yengeç nebulası. Sorsan, boğa burcunu temsil ediyor. Aşırı derecede saçma.

Edit: siz yine de dikkat edin, Merkür retrosu için değil, genel olarak kendiniz için. Büyük kararlar vermeden önce bircok kez düşünün, Merkür değil genel manada kendi iyiliğiniz için. Bunları da yıldızlara bağlamayın.
Ne zaman hayatımıza girdi de insanların bu kadar kararlarını etkiler oldu bilemiyorum ama buna inanarak iş yapanların ya da yapmayanların gözümde hurafelerin peşinde koşanlardan farkı yok. boş insan batılı.
işlerinin yolunda gitmemesini, iş hayatınının olumsuzluklarını, ilişkilerinin ve sosyal hayatlarının problemlerini samanyolu içerisinde kendi halinde dönen gezegenlere, taşlara, çekim kuvvetlerine bağlayıp , kendini kandıran ve avutan insanların takip ettiği, inanmadığım, hurafeden öteye gidemeyen olaylardır benim için.
önce bi düşün neden böyleyim, neden böyle gidiyor herşey diye. taşların, gezegenlerin ne işi olsun senin manitanla yaşadığın sorunlarla.
5-28 mart tarihleri arasında balık burcunda gerçekleşiyor. derinde duranı keşfetmeye itecek bir retro ancak keşfettiklerimizin üzerine fazlaca senaryo yazmak, tepkileri abartmak, kırık camı gördüğümüz halde gidip çıplak ayakla üstüne basmak gibi tuhaf şeylere yatkın olabilirmişiz. daha detaylı bir retro yazısı için: juno astrology
Gerçek bir sonucu olmayan, mantıksal bir temele dayanmayan inanç, tepkisi kanıtlanamayan olay. (bkz: batıl inanç)
hay merkür retrosuna sokam benim için bu ay felaketmiş.