ermenistan halkının türklere bakış açısı

devlet diye tabir ettiğimiz şey değil midir halk tarafından idare edilen... devleti yönetenler kim seçmektedir ? halk, tabii ki. bugün en basitinden cumhurbaşkanını kim seçti bizde ? halkımız. halkımızın büyük çoğunluğunun oyunu aldı bu adam.

yani demem o ki, her ermeni de sizin gördüğünüz kadar masum değil, belki de siz libarel birine ya da birilerine denk geldiniz. örneğin faşist bir ermeni asla sizin gibi düşünmez, düşünmeyecektir.
(bkz: yerevan military museum)
(bkz: tsitsernakaberd)

Boş propaganda ve ırkçılıktan başka bir şey bilmeyen devlet yerin dibine batsın. Her ölüm üzücüdür ama bunu bir kaç ölümü yüzbinlerceymiş gibi anlatıp siyasette kullanmak çok iğrenç bir şey. Bir devletin tek amacı halkını soykırım yaptığını iddia ettiği bir devlete kin ve nefretle doldurmak olmamalı.

Sonuçta hükümetleri halk seçer ve halkın çoğunluğunun da bu görüşleri desteklediği ortaya çıkar.
hepimiz sosyal medya kullanıyoruz. geçen yabancı bir facebook sayfası, van gölünün altında bulunan urartu kalesini paylaştı. yorumlara bi girdim, ermeniler başlamış oralar bizim çalınmış topraklarımız bütün türkler katil bütün türkler barbar bilmem ne, van gölü ermenistan sınırları içindedir türkiyenin değil gibi bir sürü yorum vardı ve özellikle baktım bunların hepsi ermenistanda yaşayanlardı. evet sizin yüzünüze karşı öyle göstermiyor olabilirler ama arkanızı döndüğünüzde fikirleri aynı olmayabilir. adamların okullarında öğretilen tarih ile 18 yaşına geldiklerinde bir türk gördüklerinde kesecek kıvama geliyorlar. hoşgörü falan beklemek hikaye.
Yıllarca kuruş vergi vermeden ticaret yaptiklari zenginlestikleri devleti rusyanın doldurması ile satarak çeteleşen iki ay öncesine kadar aynı çeşmeden su ictikleri türk halkını hamile kadınlara 6 aylık bebeklere kadar katleden bir milletten bahsediyoruz(bkz: erzurum-erzincan ermeni katliamı) bu kadar humanist olmayın çünkü onlar öyle değil geçmişini bilmeyen gelecegini göremez...
ermenistan halkını tanımam ama, bakış açısının, ermenistan devleti ile bakış açısı ile aynı olmak zorunda olduğunu düşünmüyorum. devlet ve halk farklı birer kavramdır, halk bireye indirgediğinizde ise tamamen farklılaşan bir olgudur. çokta şaapmamak lazım.

(bkz: genelleme)
Ne derseniz deyin,devletler ne yaparsa yapsın bu 2 milletden arkadaş olmaaaz.Sevmiyorlar türkleri vesselam.İstisnalar vardır illaki