ermeni nefreti

tanımı faşizmdir. faşistlerden uzak durmak ise güzeldir.

türk, kürt, ermeni, arap fark etmeksizin radikal milliyetçi olan herkesten uzak durulmalıdır. çünkü üstün ırk yoktur. o ırka mensup bazı bireyler kötü olabilir. ama bu milyonlarca mensubu olan bir ırkı kötülemeye sebep değildir ve olamaz.
bazen haklı olan nefrettir. bir çok azeriye bunu söylerseniz size tip tip bakar ardından söverler. adamların topraklarının büyük bir kısmı ermeni işgali altında. çok değil bundan 25 yıl önce ermeniler o toprakları soykırımla alıp gasp ettiler. hal böyleyken bu adamın ermenilerden nefret etmemesi anormal olurdu.
bizim ülkemizde neden bu var? yüzyıllarca beraber yaşadık öyle yada böyle. sonra bir anda "başkalarıyla" bir olup bizi arkamızdan vurdular. kimse bana soykırım masalını okumasın. ortada bir soykırım varsa bu türklere karşı yapılmıştır. canım(!) osmanlı, türklerden çok ermenileri korumuştur.
yurtdışındaki ermeni diasporası o kadar güçlüdür ki uruguaya bile sözde ermeni soykırımı kabul ettirmiştir.
Her hangi bir halktan/ırktan nefret eden beyni olmayan bir insanımsı varlıkların nefretidir. Ermenilerden nefret edenlerin çok büyük bir kısmı hayatları boyunca tek bir ermeni bile görmemişlerdir. At gözlüğünü çıkarın kendi fikirlerinizi savunun.

Edit: tanım düzeltme
çünkü nefret edip ötekileştirmek, anlamaya çalışıp empati yapmaktan çok daha kolaydır.
Herhangi bir ırktan direk nefret etmek ne kadar saçma ise, ermenilerden nefret etmekte o kadar saçmadır. Araştırma güdüsü 0, ne desen inanan tayfanın aborjinlerden nefret etmesini bile garipsemem.
bir milletin atalarının yaptıklarının kendilerine isnad edilmemesi gerektiğini hâlâ öğretemedik.