emine bulut

/ 2
boşandığı eşi tarafından, 10 yaşındaki kızı ile yemek yerken boğazı kesilerek öldürülmüştür. bu ülkedeki ne ilk ne de son kadın cinayetine kurban giden kişi olacaktır.

biz de bir süre onu konuşacak daha sonra unutacağız, tıpkı diğerlerine de yaptığımız gibi.
Allah belalarını versin, böyle cani bir topluluk böyle cani bir mantık olamaz.
cani bir pislik tarafından çocuğunun yanında katledilen bir anne. haberini okurken o kadar içim parçalandı ki bir de üstüne videolarını yayınlamışlar. umarım bir yerde denk gelmem.
videosunu sabah istemeden izlemiş olduğum ve izlediğimden beri görüntüsünün gözümün önünden gitmediği, o haykırışı ve kızının ağlaması ile unutamadığım kadın. aklıma geldikçe tüylerimi ürpertir.

ve bunu yapan şerefsizin kuzeni olan bir ruh hastası öğretim üyesi twitter'da hala cinayeti aklamaya çalışıyor. kadın yüzünden katil olduğunu iddia edip, hala kadına saldırıyor.
emine bulut - emine-bulut-wprryemine bulut - emine-bulut-SfS3y
Viseoyu izledim üzüntü verici bir hadise. Medeni ülkelerde nadiren olan olaylar bizim gibi ülkelerde çok sıklıkla oluyor. Çünkü karşılıklı olarak konuşup sorunları çözmeyi beceremiyoruz.
Korkunç bir cinayet karşısında olağan insani tepkiler vermek yerine ilk işimizin katilin ceza alması için panikle yırtınmak olduğu bir ülke ve yargı sistemi hepimizin suçudur.”Kim bilir kadın ne yaptı da adam onu öldürecek raddeye geldi” gibi bir cümlenin bırakın sesli ifade edilmesini, düşünceden bile geçebildiği bir cehalet ve hasta akıl-ruh kombinasyonunun bir toplumda var olabilmesi hepimizin suçudur.Kadın kimseye kimsenin emaneti değildir, kadın kimsenin namusu değildir, kimse kadının sahibi değildir, kadın aciz değildir, erkek tahrik oluyor diye kadın örtünmek zorunda değildir, bunları hala konuşuyor olmaktan dolayı bedeninde utanç ateşi yanmayan herkes suçludur
kadın cinayetlerindeki pervasızlığın, ama diyen bütün gizli canavarların zemini deşifre edilmeli. erkeklere katlin yolunu açan bütün sosyal hukuki örfi kapılar emekle kapatılmalı. gelecek kuşaklara bu kötülüğü aktarmamak için çırpınmalıyız.
Sosyal medyada gündem olmasa katili küçücük bir cezayla sıyrılacak anne.

Nasıl bir bataklıkta yaşıyoruz hâlâ daha anlamış değilim.
"Anne lütfen ölme."
"Ölmek istemiyorum."
Bu iki cümle mahvolan iki ömrün bütün hikayesi: emine bulut ve kızı.

Emine bulut öldü ve artık geri dönüşü yok. Kızının ise hayatı mahvoldu. Annesini öyle görmek zorunda kalan biri olarak ömrü boyunca psikolojik tedavi görmek zorunda kalacak. Geceleri kabuslardan fırlayacak. Hiç sevgilisi olmayacak belki de çünkü erkeklere güvenmeyecek. Arkadaşları ondan vebalı gibi kaçacak.

Bu hikâyede 1 katil 2 ölü var.
Ama o katil bir kişiyi öldürdü diye ceza alacak.
Aklıma tekrardan #DicleKoğacıoğlu 'nu getiren bir vakanın maktülüdür, belli bir zihniyetin ise kurbanlarından biridir.
tweet atmak dışında elimden bişey gelmediği olaylar silsilesinin sonuncusudur. adalet nasıl tecelli edecek takipçisi olacağım
/ 2