abd'nin kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıması

/ 2
ortadoğu'yu içinden çıkılamaz hale getirecek adım.....kaos .. http://aa.com.tr/tr/dunya/beyaz-saray-baskan-abdnin-kudusu-israilin-baskenti-olarak-tanidigini-ilan-edecek/991782 aa)
sonrada dini politika bitti diyorlar. adamlar bildiğin yahudi devletini tekrar kuruyorlar
Kabul edilemez, kabul edilmesi teklif dahi edilemez bir açıklamadır. Hristiyan ve yahudi toplumunun müslüman dünyasına yaptığı baskılar ve zulümler son bulmalıdır.
Ey devrimciler alın size yapılacak en güzel devrim.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dememeli yılan bize şuan dolaylı ilerde doğrudan dokunacaktır.
Siyasi hamledir, İsrail her ne kadar Abd'nin müttefiki gözükse de obama döneminde bozulan araların tekrardan hamlelerle düzeltimesi gerekmektedir, İsrail Rusya'ya yaklaşmamalıdır. Al gülüm ver gülüm yok dinmiş yok Müslümanlara karsı savaş için Amerika yanında yer almış hikaye la bunlar hala inanan var mı???
hiçbir şekilde birlik ve beraberliği sağlayamayan islam dünyası için umarım bir fırsat olur.
edit: filistin li direnişçiler kudüs te israil ordusuna ait bir kontrol noktasına silahla ateş açmış.
yüce lider erduvanın sabrını taşıracak bir harekettir. kimse onun sabrını sınamamalıdır. kudüsü de kimseden öğrenecek değildir.
isterseniz bu entrymi dislike yağmuruna tutun umrumda değil.türkiye artık durup kendi sorunlarıyla ilgilenmelidir.suriyenin iç işlerine yeteri kadar burnumuzu soktuk buyrun sonuç ortada milyonlarca mülteci.biraz daha isteriz diyen varsa yallah filistine.

kudüs zaten kaç yıldır israilin denetiminde.yüzyıllar boyunca üç din için kutsal sayılsada yahudilerin elinde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.bir zamanlar hristiyanlığın merkezi olan istanbul’da bugün nasıl bangır bangır beş vakit ezan okunuyorsa aynı mantık.küçük balık büyük balık ilişkisi.

ayrıca hiç güleceğim yoktu yine büyük resmi görmüşsünüz helal olsun islam dünyası? toplaşıp? birlik? beraberlik?
suudi arabistan ve iran arasında yaşanan gerginlikler sonucu o bölgede ki birçok ülke güçsüzleşmesi, iranın ıraktaki alevi ve şii güçleri suriyede ki sipah lübnanda ki hizbullah güçlerini kontrol etmesi israil için büyük tehdit olmasından dolayı amerikanın israili nato üyesi yaparak herhangi bir savaş durumunda yapılan anlaşmalara göre bir nevi koruma altına alınma amacından başka birşeye gösterge değildir.
kaos çok yakın
Dünya dahil en çok Ortadoğu'daki devletleri ilgilendiren çok önemli bi durum. Kaosa doğru adım adım..
İslamfobik olanların veya umursamayanların ya abi orası neresi ya bize ne diye boş konuştuğu, kudüs bizi ilgilendirmez dediği veya bu olayların islamı yok etmek için değil de tamamen siyasi olduğunu düşündüğü, tepki vermemizi gereksiz bulduğu, içinde islam geçtiği için ya bu akepelilerin vermesi gereken bir tepki akepe hükümeti tepki veriyorsa ben vermem diyebileceği veya bu islamla alakalı değilde başka bir konu olsa oowww faşistlik antidemokratiklik insan hakları cart curt diye heryerde eylemler yürüyüşler yapacakları ama şu durumda ise abi gidin orda savaşın diye salak salak konuştukları , daha kudüsün yerini tarihini ve önemini bilmeyen herşeyi geçtim orada senelerdir israilin filistin halkının sınırlarına yavaş yavaş nasıl ele geçirdiğini senelerdir masum insanları nasıl katlettiğini idrak edemeyen ve bu son olay neticesinde oradaki filistinli halkın nasıl bir ateşe atıldığını nasıl bir kaos ortamı oluşacağını ve bunun tüm müslümanları ve dolayısıyla dünyayı da ilgilendiren bir konu olması sebebiyle çok büyük olayların yaşanmasına sebebiyet verebileceğini idrak edemeyen cahil sürüsünün bu entry için ee bize ne dediği tepki vermeye gerek duymadığı durumdur.
pek de sikimde olmayan olay. bundan 100 sene önce o topraklar bizden alındı. bakın kaybettik demiyorum. alındı. o topraklarda 100 bin askerimiz ingiliz ve arap işbirliğiyle beraber katledildi. ne için? filistin bağımsız olsun diye. oldular noldu? aha durum ortada. kan üzerine ihanet üzerine kurulan topraklar hep böyle.
/ 2