abd'nin kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıması

/ 2
isterseniz bu entrymi dislike yağmuruna tutun umrumda değil.türkiye artık durup kendi sorunlarıyla ilgilenmelidir.suriyenin iç işlerine yeteri kadar burnumuzu soktuk buyrun sonuç ortada milyonlarca mülteci.biraz daha isteriz diyen varsa yallah filistine.

kudüs zaten kaç yıldır israilin denetiminde.yüzyıllar boyunca üç din için kutsal sayılsada yahudilerin elinde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.bir zamanlar hristiyanlığın merkezi olan istanbul’da bugün nasıl bangır bangır beş vakit ezan okunuyorsa aynı mantık.küçük balık büyük balık ilişkisi.

ayrıca hiç güleceğim yoktu yine büyük resmi görmüşsünüz helal olsun islam dünyası? toplaşıp? birlik? beraberlik?
İslamfobik olanların veya umursamayanların ya abi orası neresi ya bize ne diye boş konuştuğu, kudüs bizi ilgilendirmez dediği veya bu olayların islamı yok etmek için değil de tamamen siyasi olduğunu düşündüğü, tepki vermemizi gereksiz bulduğu, içinde islam geçtiği için ya bu akepelilerin vermesi gereken bir tepki akepe hükümeti tepki veriyorsa ben vermem diyebileceği veya bu islamla alakalı değilde başka bir konu olsa oowww faşistlik antidemokratiklik insan hakları cart curt diye heryerde eylemler yürüyüşler yapacakları ama şu durumda ise abi gidin orda savaşın diye salak salak konuştukları , daha kudüsün yerini tarihini ve önemini bilmeyen herşeyi geçtim orada senelerdir israilin filistin halkının sınırlarına yavaş yavaş nasıl ele geçirdiğini senelerdir masum insanları nasıl katlettiğini idrak edemeyen ve bu son olay neticesinde oradaki filistinli halkın nasıl bir ateşe atıldığını nasıl bir kaos ortamı oluşacağını ve bunun tüm müslümanları ve dolayısıyla dünyayı da ilgilendiren bir konu olması sebebiyle çok büyük olayların yaşanmasına sebebiyet verebileceğini idrak edemeyen cahil sürüsünün bu entry için ee bize ne dediği tepki vermeye gerek duymadığı durumdur.
Kabul edilemez, kabul edilmesi teklif dahi edilemez bir açıklamadır. Hristiyan ve yahudi toplumunun müslüman dünyasına yaptığı baskılar ve zulümler son bulmalıdır.
Ey devrimciler alın size yapılacak en güzel devrim.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dememeli yılan bize şuan dolaylı ilerde doğrudan dokunacaktır.
olay hakkında başlık açılması, altına entry girilmesi bile ziyan olan durumdur. zira kudüs 50 yıldır zaten israile aittir. 50 yıl önce israil devleti 20 yaşındayken 10 tane arap ülkesini 6 günde savaşta yenerek eline vermiş, topraklarını 3 katına çıkarmıştır. şimdi çıkıp bunun yaygarasını yapmanın hiç bir anlamı yok.
yüce lider erduvanın sabrını taşıracak bir harekettir. kimse onun sabrını sınamamalıdır. kudüsü de kimseden öğrenecek değildir.
Gidip bulunduğum topraklar hem İsrail hem Filistin gitmeyenlerin aklında eminim kurtlar vadisi Filistin vardır ancak gidip görenler için durum çok daha farklı .
Zamanında Filistin’in olan sonrasında İsrail ile savaşmak gibi yanılgıya düşen Filistin ve diğer devletlerin 6 günlük savaş sonucunda haritada gösterilmesi güç olan İsrail’e karşı yenilmeleri, üstüne Mısır’ın neredeyse başkentinin elden gitmesi gibi bir dizi olay sonucunda İsrail’in yayılmacı politikası İle neredeyse tüm Filistin’in topraklarını işgal etmesi ,, Geçmişten keşke ders alınsa bunlar böyle olmazdı ava giden avlandı .
maalesef siyasetin sadece sınır içinde yapılması gerektiğini savunan yazarların olduğunu gösteren bir hadisedir. uluslararası ilişkiler hakkında hiçbir bilgisi olmadığını ve cahillini yazdığı yazıya aktararak rezilliğini kanıtlamış yazarların olduğunu öğrenmek üzücüdür. bize ne suriyeden, ıraktan, libyadan, myanmardan biz kendi içimize bakalım demekle olunmuyor büyük devlet. mantığı "lanet olsun ülkemiz suriyeli kaynıyo mu mu politika" demek siyaseti bilmemek demektir. o mültecilerin AB'ye karşı 10 atom bomba gücünde olduğunu anlayamamak küçük düşünmek bugünü kurtarmak demektir. norveçte altı üstü 60 mülteci yüzünden bir sürü karışıklık yaşadığını, italyanın 120 mülteci yüzünden binlerce kişinin protestolarla yürüyüşlerle çalkalandığını, almanyanın 230 mülteci yüzünden türkiyeye peşkeş çekememesini okuyamamaktır cahillik. kudüse gelirsek, bir müslüman için çok önemli sayıldığı toprakları, müslümanların en büyük düşmanı olan yahudilere ***resmi*** olarak temsil etmek müslüman aleminin ve müslümanların en büyük utancıdır. filistin halkı'ın yaptığı tüm çabaları boşa çıkarmaktır. tarihte kudüse sahip olan ülke her zaman dünyayı yönetmiştir. kudüs sadece dini olarak değil siyasi olarak da çok önemli bir yerdir. uluslararası ilişkileri okumayı bilmeyen bir kişi ABD'nin bu adımı neden attığını bilemez yada yanlış bilir. bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. bakın dünya üzerinde atılan adımların %98'i ekonomik adımlardır. herşeyin sebebi paradır dolayısıyla güçtür. son zamanlarda çinin ekonomik olarak aşırı güçlenmesi ve 10 sene içinde ABD'yi geçebilme potansiyeli olması ABD'yi bu adımı atmaya zorlamıştır. evet kudüsün adımının sebebi ÇİN'dir. çin'in 15 sene gibi olağanüstü bir hızla komünizm ekonomisinden özelliklr ihracat kapitalizmine geçmesini nereye sıkıştırabiliyorsunuz??? ucuz işçilik, insan kaynağı ve yüksek üretim gücü... dünyanın para gücünü elinde bulunduran yahudi sermayederlerin ABD'ye baskısı Trump'ı bu karara itmiştir. eğer kudüsü israilin başkenti olarak tanımazsan ve diğer ülkelere tanıması için baskı yapmazsan, BM'de bu kararı kabul ettirmek için uğraşmazsan yatırımlarımızı ABD'de tutmamızın bir anlamı yok. win-win. yoksa çin ile anlaşmanın bize katkısı daha fazla olacak demiştir. olay budur. israil, kudüs merkezli büyük israil projesini hayata geçirmek istemektedir. bu projede türkiyeden de pay almak istemektedir. yani diyeceğim odur ki bugün özellikle kudüs bunun yanında suriye libya iran ırak umurunda olmazsa yarın türkiyenin kapısı çalındığında elin kolun bağlı olacaktır.
rusların sıcak denize inme planları olduğunu küçükken derslerde işledik hepimiz. ne sanıyorsunuz rusların antalyada güneşlenmesi midir sizce amaç? veya büyük ermenistan büyük israil projeleri, büyük ortadoğu projeleri yalan mı sizce??? petrol, ticaret yolu, madenler, asyaya hakim olma, afrikanın sömürülemeyen bölgelerini sömürmek. büyük okuyun, büyük düşünün. binaya yaklaştıkça binanın tamamını görmek zorlaşır. mülteciler de mülteciler. buyrun size mülteciler. buyrun size kudüs.
sonrada dini politika bitti diyorlar. adamlar bildiğin yahudi devletini tekrar kuruyorlar
hiçbir şekilde birlik ve beraberliği sağlayamayan islam dünyası için umarım bir fırsat olur.
edit: filistin li direnişçiler kudüs te israil ordusuna ait bir kontrol noktasına silahla ateş açmış.
Dünya dahil en çok Ortadoğu'daki devletleri ilgilendiren çok önemli bi durum. Kaosa doğru adım adım..
/ 2