abd'nin kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıması

İslamfobik olanların veya umursamayanların ya abi orası neresi ya bize ne diye boş konuştuğu, kudüs bizi ilgilendirmez dediği veya bu olayların islamı yok etmek için değil de tamamen siyasi olduğunu düşündüğü, tepki vermemizi gereksiz bulduğu, içinde islam geçtiği için ya bu akepelilerin vermesi gereken bir tepki akepe hükümeti tepki veriyorsa ben vermem diyebileceği veya bu islamla alakalı değilde başka bir konu olsa oowww faşistlik antidemokratiklik insan hakları cart curt diye heryerde eylemler yürüyüşler yapacakları ama şu durumda ise abi gidin orda savaşın diye salak salak konuştukları , daha kudüsün yerini tarihini ve önemini bilmeyen herşeyi geçtim orada senelerdir israilin filistin halkının sınırlarına yavaş yavaş nasıl ele geçirdiğini senelerdir masum insanları nasıl katlettiğini idrak edemeyen ve bu son olay neticesinde oradaki filistinli halkın nasıl bir ateşe atıldığını nasıl bir kaos ortamı oluşacağını ve bunun tüm müslümanları ve dolayısıyla dünyayı da ilgilendiren bir konu olması sebebiyle çok büyük olayların yaşanmasına sebebiyet verebileceğini idrak edemeyen cahil sürüsünün bu entry için ee bize ne dediği tepki vermeye gerek duymadığı durumdur.
pek de sikimde olmayan olay. bundan 100 sene önce o topraklar bizden alındı. bakın kaybettik demiyorum. alındı. o topraklarda 100 bin askerimiz ingiliz ve arap işbirliğiyle beraber katledildi. ne için? filistin bağımsız olsun diye. oldular noldu? aha durum ortada. kan üzerine ihanet üzerine kurulan topraklar hep böyle.
olay hakkında başlık açılması, altına entry girilmesi bile ziyan olan durumdur. zira kudüs 50 yıldır zaten israile aittir. 50 yıl önce israil devleti 20 yaşındayken 10 tane arap ülkesini 6 günde savaşta yenerek eline vermiş, topraklarını 3 katına çıkarmıştır. şimdi çıkıp bunun yaygarasını yapmanın hiç bir anlamı yok.
isterseniz bu entrymi dislike yağmuruna tutun umrumda değil.türkiye artık durup kendi sorunlarıyla ilgilenmelidir.suriyenin iç işlerine yeteri kadar burnumuzu soktuk buyrun sonuç ortada milyonlarca mülteci.biraz daha isteriz diyen varsa yallah filistine.

kudüs zaten kaç yıldır israilin denetiminde.yüzyıllar boyunca üç din için kutsal sayılsada yahudilerin elinde olduğu gerçeğini değiştirmiyor.bir zamanlar hristiyanlığın merkezi olan istanbul’da bugün nasıl bangır bangır beş vakit ezan okunuyorsa aynı mantık.küçük balık büyük balık ilişkisi.

ayrıca hiç güleceğim yoktu yine büyük resmi görmüşsünüz helal olsun islam dünyası? toplaşıp? birlik? beraberlik?
yüce lider erduvanın sabrını taşıracak bir harekettir. kimse onun sabrını sınamamalıdır. kudüsü de kimseden öğrenecek değildir.
Kabul edilemez, kabul edilmesi teklif dahi edilemez bir açıklamadır. Hristiyan ve yahudi toplumunun müslüman dünyasına yaptığı baskılar ve zulümler son bulmalıdır.
Ey devrimciler alın size yapılacak en güzel devrim.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın dememeli yılan bize şuan dolaylı ilerde doğrudan dokunacaktır.
Üstteki yazarın fikirlerinin neredeyse hiç birine katılmadığımı belirterek yazıyorum bu entryi. Mevzu altın takkeli bir bina veya ordaki müslümanlar değildir. Mevzu prestijdir. Siyaset genel olarak iki kısımda incelenmelidir; iç siyaset ve dış siyaset olarak. Hükumet iç siyasette son derece başarılı, dış siyasette de bir o kadar zayıftır. Hemen vurmayın, açıklayacağım. İç siyasetteki başarısını muhalif kesimden biri olarak bakarak yorumlayacağım. Bu arkadaşlar maalesef demokrasinin bug’ı olan çoğulculuk ilkesini kullanarak istediği gibi at koşturdular efendim. Gezi gibi bir isyanı bastırdılar, evet, bastırıldık! Sonuç parti içi mücadelelerini olumlu sonuçlandırırlarsa, kendi ilkeleri yönünde iç siyasette istediklerini sonuna kadar alacaklarını da düşünüyorum. En azından şimdilik aldılar.
Dış siyasette neden zayıfız? Hemen örneklerle açıklayayım.
Komşularla sıfır sıkıntı politikası çuvalladı. Gürcistan dahil ‘ enfluence ’ alanımızdaki tüm ülkeleri kaybettik. Bunlar küçük balkan ülkeleri ve ortadoğu ülkeleridir. Gelin görün ki popülasyon olarak kullanım etkisi olarak baktığınızda küçük balkan ülkelerinin daha baskın olduğunu göreceksiniz. Bunları kime kaptırdık? Merkel ve Putin’e. Bunu isteyen olursa editleyerek açabilirim. Bunun yerine Katar’ı kazandık sadece heheh. Kalanının zaten israil iran arabistan üçgeninde kontrol edildiğini bilmeyeniniz yoktur sanırım.(iran: yemen, umman, suriye. İsrail: ırak, mısır, ürdün, lübnan, filistin. Arabistan: bae, bahreyn, Kuveyt)
Türkiyenin en büyük kaybı da Gürcistan’dır. Ordusunu Türk subayların eğittiği ülkeyi, Putin’in 2008 Ağustos’unda 3 gün içinde dümdüz etmesi karşısında tek kelime edememiştir.
Yoldayım ve mobilden yazmaya yoruldum. Tepkilere göre sonra editlerim.
Dipnot: mevzu hiç bir zaman din olmayacaktır. Konu her zaman insanın cahilliği ve paradır. Bunu görmeniz için o zamana kadar en ileri seviye bilimsel araştırmaları yapan paganların iskenderiyede yakıldığını, kırımda ve polonyada rusların yahudi soykırımı yapmasındaki sebepleri görmeniz gerek.
Dipnot2: üstteki yazara tek katıldığım nokta büyük resmi görmeniz gerekir. Bunun için de sadece içinde bulunduğumuz koşulları değil, dünya tarihini okuyunuz.
sonrada dini politika bitti diyorlar. adamlar bildiğin yahudi devletini tekrar kuruyorlar
hiçbir şekilde birlik ve beraberliği sağlayamayan islam dünyası için umarım bir fırsat olur.
edit: filistin li direnişçiler kudüs te israil ordusuna ait bir kontrol noktasına silahla ateş açmış.