a haber

Ak partiyi korumak ve kollamak adına kurulmuş bir haber kanalıdır.
İşleri güçleri muhalefeti eleştirmek ve hükümetin yaptıklarını örtbas etmektir.
izlenildiği ve başka bir haber kanalından gündem takip edilmediği takdirde, kendinizi norveçte, kanadada yaşayan,huzurlu, herşeyin mükemmel olduğu bir ülkede yaşadığınızı hissetmenizi sağlayan haber kanalı.
bir dönem bir bilgisayar oyununun hilelerinin yazılı olduğu bir defteri çöpte bulup "fetö terör örgütünün darbe notları" diye haber yapmıştı.
Belli başlı haber kaynakları dışında ana akım medyadan haberleri takip etmem asla, günümüzde böyle bir şeye ihtiyaç da yok zaten. Benim için savunulan taraf olunan bir şey olsa da ortada, aşırılığa kaçınca gereksiz hale geliyor. A haber de bunlardan biri, ben eminim ki orada çalışanlar, haber montajı yapanlar, spikerler vs. durumdan hoşnut değillerdir. Gazetecilik ilkeli davranmaktır, halk için çalışmaktır evet,, fakat günümüzde bunu yapan dürüst medya kuruluşu yok artık. Fanatizmin doğurduğu aptallık esas bu kanalı maalesef ki izleyen insanlarımızda oluşuyor ve bu ülkemiz için gerçekten üzücü.
İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun başkan olmasını hala kabullenememiş kanal. Zaytung'un bir haber var aynen şöyle;

"Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı almasının ardından İstanbul'daki seçim süreci de büyük ölçüde tamamlanırken, halen oy sayımının ve usulsüzlük tartışmalarının sürdüğü A Haber'i ikna çabaları ise sürüyor. Son olarak AK Parti tarafından oluşturulan bir heyetin, akşam saatlerinde kanalın İstanbul, Beşiktaş'taki binasına giderek durumu izah etmeye çalıştığı ancak güvenlik tarafından içeri girmelerine izin verilmediği bildirildi.

Binali Yıldırım başkanlığındaki 6 kişilik heyetin A Haber binası önündeki bekleyişi sürerken, heyet adına açıklamalarda bulunan Yıldırım "Arkadaşlarımız telefonla kendilerine ulaşmayı denedi ama maalesef telefonları açmadılar. Belki bizzat benim ağzımdan duyarlarsa bir tesiri olur diye mecburen bu saatte kalkıp geldim. Beyler tamam siz de fazla uzatmayın artık diyip dönücez ancak gördüğünüz gibi içeri girmemize de izin verilmiyor" ifadelerine yer verdi. a haber - slovenly-C79TUa haber - slovenly-C79TU
ekrem imamoğlu'nun bileğinin hakkıyla kazandığı seçimin üzerinden 17 gün geçtikten ve itiraz edilen tüm sandıklar sayıldıktan sonra aldığı mazbata için bile "il seçim kurulu'ndan tepki çeken karar - itirazlar sonuçlanmadan mazbata imamoğlu'na veriliyor" diye haber yapan, tanımlamak için kelime bulamadığım kanal. hayatımda hiç izlemedim, televizyonumda öyle bir kanal yok. ama mazbata sonrası sosyal medyada dolaşan görüntülerdeki asık suratlar oldukça eğlendirdi beni, itiraf ediyorum.
Yarın bir gün bu hükümet el değiştirdiği zaman yeni bir yandaşa satılacak olan kanaldır.
yanlı haber sunmanın bile ötesine geçerek artık hepten yönlü haberciliğin adresi olmuş.