#tüm volvox başlıkları

otopark.com

otomobil ve motosiklet içerikleri üzerine, tarafsız, gerçek deneyim içeren, objektif yorumların yer aldığı websitesi, youtube kanalı ve forum sitesidir.
geçmişe and mehmet çetin imtiyaz sahibi ve sinan koçeşliğinde yürürken, son dönemlerde and'ın türkiyeden gitmesi ile birlikte tek sahibi sinan koçkalmıştır. sinan'ın videolardaki samimi tavrı, bilinçli sürüş ve teknik yönlendirmeleri, otomobili ve motosikletleri tüm detayları ile ele alması yanında, eğlenceli üslubu ve sokak ağzını da yer yer videolara uygun yerleştirmesi ile kendi sıkı takipçi kitlesini oluşturmuştur.

svihs

neyzen tevfik'in mecnun şiirindeki isyan cümlesinin kısa halidir.
su veren itfaiyenin hortumunu sevmeyi ifade eder.
dinlemek için link

2019 pasaport ücretleri

dünyanın en zayıf pasaportlarından biri olup, bu seviyelere sahip olması ile moral bozmuş ücretlerdir.
zamanında harçsız öğrenci pasaportu aldığımdan dolayı, bu sene yenilemek için bir ücretlere bakayım dedim ve sonuç...

4+ ne demek onu anlayamadım ama 20 senelik de alsak aynı fiyat mı maksimum süre ile ilgili bir şey bulamadım.
gelen mesaj sonrası edit : 4-10 yıl arasıymış. eski sistem devam, max 10 yıl.

16 haziran 2019 imamoğlu yıldırım ortak yayını

16 haziran 2019 tarihinde saat 21:00'da gerçekleşecek olan karşılaşmadır. istanbul büyükşehir belediyesinin 2 büyük adayı olan ekrem imamoğlu ve binali yıldırım 'ın karşılıklı görüşeceği, ve tabiri caizse kozlarını oynayacakları karşılaşma olacaktır. bu buluşma lütfi kırdar gösteri merkezinde gerçekleşecek olup, ulusal kanalların hepsinde ortak canlı yayın olacaktır.
buluşmanın moderatörü ise ismail küçükkaya

sade

gerçek adı ile sade adu nijeryalı sanatçı, şarkıcı, söz yazarı. grammy ödüllüdür.
ruhunuza dokunan şuh ve dinlendirici ses tonu ile hem harika cover'ları hem de kendi parçaları vardır.
favorilerimden biri
no ordinary love

sensei

japonca usta, öğretmen, doktor ve avukatlara kullanılan hitap biçimdir.
uzak doğu dövüş sanatlarında da öğretici hocaya sensei olarak seslenilir. bu dövüş sanatlarında genellikle bir çok kelime, sayı ve komutlar da japonca kullanılır.

b.o.b. best of burger

dün bağdat caddesi şubelerinde deneyimlediğim burgerci. draft bar ile güzel birliktelik kurulmuş. oturduğunuzda 2 menü geliyor. bu sayede draft'ın geniş bira menüsünden zevkinize göre içecek tercihi yapıp, burger'le birlikte lezzet patlaması yaşayabiliyorsunuz.
burgerleri 140-200-280 gr. olarak gidiyor. bob klasik, bob mantarlı, bob mex çeşitleri var. bob klasik 140 gr ı denedim, doymam, diğerini de denerim diye ama 140 gr et bile yumuşacık ekmeği, sosu, dana bacon'ı ile birlikte tıka basa doyurdu. patatesleri de kaşık gibi kesilip kızartılmış, çıtır çıtır ve baharatlı. yanında da turşu ve haydari ile geliyor. klasik burger rakamı 33 tl, içecekler saçma rakamlarda. alkol kullananlar için draft'ın bira rakamları ortalama bağdat caddesi rakamlarında, tercih edilesi.

best western plus çeşme

best western oteller zincirinin çeşmede yer alan, butik, havuzlu, denize yakın, adnan menderes'e 90 km, alaçatı ve çeşme'ye 3'er km uzaklıktaki nefis otel.
2 sene önce borajetkampanyası ile izmir'e uçak bileti aldığımda bir haftasonu kaçamağı sebebiyle değerlendirdiğim, ve çok memnun kaldığım oteldir. fiyatına göre hem konumu hem de kalitesi ile oldukça tercih edilesidir. şehir merkezindeki karmaşadan uzak, ama gezebileceğiniz lokasyonlara da oldukça yakındır. boyalık plajına da oldukça yakın bir lokasyondadır.

kenan sofuoğlu'nun ünlülere tepkisi

kendisi bugün imamoğlu'na destek veren ünlülere ateş püskürtüp, vatan haini ilan etmiş, kendisinin vergi muafiyetinden faydalanarak aldığı milyonluk arabayı yokmuş gibi sayıp, milyoner olduklarını belirtmiştir.
(siyasetçi filan değilim) diyerek de gerçekten olmadığını kendisi kanıtlamıştır.
haber kaynağı

bunun üzerine chp tarafından kendisinin meclis faaliyetleri yayınlanmış. adam dürüst, gerçekten "siyasetçi filan değilmiş" hiç bir iş yapmamış bu kadar süredir.

2019 istanbul yerel seçimlerinin iptali

ysk tarafından açıklanan, oy çokluğu ile verilen karardır. yerel seçimler İstanbulda yenilenecektir.
milli irade tecelli etmiş.(!)
ah shit.. here we go again.