#tüm volvox başlıkları

erkan tan

a haber haber sunucusu. haliyle nasıl bir yapıda olduğu malum şahıs.
istanbul büyükşehir belediye başkanı'na "ekremcim daha başkan olmadın oğluum" diyecek kadar saygısız, üslup bilmeyen karakter.
böylelerinin tv'de program sunmasına müsade eden yönetim de...
o anlar için video : linki

19 yaşında otostopla 75 il

instagram profilinde de yazdığı gibi hayalleri yerine okulu dondurup, erteleyerek, sırtına çantasını alıp, yollara çıkan dilara özkan'ın gezi durumudur. şuan 19 yaşında, sırtım evim diyerek, 75 il tamamlamış. amacı 81 ili gezmek.
instagram profili de gezdiği yerlerden karelerle dolu, mavi tikini de almış.
instagram

doğuş çabakçor

prodüktördj ve şu sıralar kendini akıma kaptırmış youtuber
türkiye'de sadece popüler pop yabancı müziklere efekt vererek çalan dj'lerin yanında hem kendi mixlerini oluşturur, hem de dünyadan seçmece nefis house müzikleri bir araya toplar. soundcloud ile keşfettiğim, ardından setlerinin neredeyse tamamını indirip saatlik setlerini sürekli dinlediğim adamdır.
eşi (bkz: bahçeşehir) kolejleri sahibi (bkz: enver yücel)'in kızıdır. her iki taraftan da bolca paralı bir aile olmalarına karşın, doğuş oldukça alçak gönüllü bir kişiliğe sahiptir. gezi zamanı ağzında maske, elinde talcid denk gelmişliğimiz de vardır. şu sıralar youtube'a sarmasından dolayı kalitesine yakıştıramıyorum ne yazık ki. hayatını yaşa be adam, güzel bir evlilik, mükemmel bir iş, 2 tane mükemmel çocuğun var, iyi müzik yapıyorsun, ne işin var youtuber soytarılarla.

anatolian sessions

etnik tınılar ile techno, deep house seslerini harmanlayıp, yer yer anadolu'nun oryantal müziklerini dinletip içine çekerken, ardından gelen ritimlerle adeta doğu-batı sentezi yapıp, hüzünlensem mi patlasam mı dedirten dj, müzik prodüktörü.
adı çağdaş burak doğan. sahne adının hakkını veren, ünlenmesini hiç istemediğim, özgün müzikleri ile devam etmesini dilediğim sanatçı aynı zamanda.
yapılan müzik türünü ethnic house, oriantel house gibi tanımlayabiliriz.
bir kaç örnek bırakayım:
qamuran
keder

havaist

istanbul büyükşehir belediyesi tarafından kurulan istanbul havalimanından İstanbul'un belirli noktalarına gidiş-geliş sağlayacak olan kuruluş.
fiyatları özellikle anadolu yakası'ndan oldukça yüksek firmadır aynı zamanda.
şuan için istanbul havalimanı'na ulaşılabilecek tek toplu taşıma seçeneğidir.
sefer saatlerine buradan ulaşabilirsiniz. sitede fiyatları da yer alıyor.

insomnia

uyuyamama hastalığı, uyku bozukluğudur. özellikle belirli süre uykusuz kalma sonucunda vücudun fiziksel, ruhsal, psikolojik ve sosyal yorgunlukları ile birlikte yatağa girildiği an uyuyamamaktan ve dinlememekten korkma ile de birlikte tetiklenen sorundur.

ayrıca (bkz: faithless) 'ın şarkısıdır. "i can't get no sleep"

solomun

mladen solomun. dj. bosna'lı. almanya'da yaşıyor. deep house, minimal techno, minimal house tarzlarında müzik yapan bir dj.
yaptığı müziklerdeki tınılar, basslar, vokaller ile alıp götürür, aşırı seksi parçaları vardır. eğer çakırkeyf moddaysanız da istem dışı vücudunuz müziğin ritmine ayak uydurur.
favorim ise (bkz: boiler room) set'idir. hem video hem sette yer alan parçalar ile tam bir baş yapıttır. videdaki karakterleri izlemek apayrı bir keyiftir. defalarca sıkılmadan izler, her seferinde ayrı komik ve eğlenceli bir sahne yakalarım. yorumları okurken de bazı verilen dk'lara mutlaka göz atmanız tavsiye edilir.
boiler room solomun

soyadından verilen oy'un anlaşılması

bir mevlüt uysal beyanıdır.
kendisi soyadından ak parti'ye oy vermiş 3 bin 92 kişinin kayıtlarının silindiğini iddia etmiştir. seçimde şaibe olduğunu farklı yöntemlerle iddia etmeye devam eden parti sözcülerinin bu beyanı sosyal medyada şaşkınlıkla karşılanmış, geyik malzemesi olmuştur.
işin aslı şudur ki, kendilerinin bildiği köklü, soyadı belli ve kalabalık ailelerin, kendilerine verecekleri oyları sayımda göremeyince itiraz etmektir. ayrıca muhalefet tarafından bazı iddialar ise bu ailelerin seçim öncesi çok fazla sayıda akrabalarını kendi yanlarında yaşıyor gibi göstererek, büyükçekmecede oy arttırmaya çalışmıştır. bu yüzdendir ki büyükçekmecede hanelere polis baskınları yaşanmaktadır.

adana böreği

şu sıralar lokma popülerliği ile yarışan, her köşe başında görmeye başladığımız, mevcut börekçilerde de bir zamanların trileçe'si gibi görmeye başladığımız börek türü.
içinde 3 çeşit yağlı peynirin, hamurunda da bolca yağın olduğu börektir aynı zamanda. dilimi çektikçe peynirler uzar.
görüntü güzeldir, sıcakken yenildiğinde de fena değildir ama yedikten sonra talcid ararsınız. mide yakar, bir nevi margarin yersiniz.
ayrıca adını aldığı adana ile de alakası yoktur. kim uyduruyor bu elementleri?

görüntülenen ilk kara delik

bugün tüm dünyada eş zamanlı olarak bilim insanları tarafından açıklanacak gizemli bilgi, galaksimizde bulunan kara delik ile ilgili yapılacak olan açıklamadır.


yayınlanacak fotograftan sonrası ve öncesi diye ayrılacak zaman diyorlar, oldukça iddialı demeçler, bakalım bizleri neler bekliyor bu açıklamalar sonrasında.
bu zamana kadar varsayımdı ama kanıtlandı, çapı 100 milyar km.
an itibarı ile canlı yayın aşağıdaki linkten izlenebilir :
canlı yayın