kulüp (dizi)

netflix'e yapılan türk yapımlarından, bu zamana kadar yapılmış en iyi dizidir. salih bademci'nin oyunculuğu mükemmel.
1950'li yıllarda, beyoğlu çevresinde geçen dizide, prodüksiyon da üstüne düşen görevi muazzam yapmış. kostümler, atmosfer, görüntü yönetmeninin çekim açıları, renkleri.

salih bademci'nin yanında gökçe bahadır'ın da oyunculuğunu övmeden olmaz. dizide sadece raşel rolünü oynayan kızın bazı sahneleri zorlama olmuş, o da tecrübesizlik ve amatörlükten kaynaklıdır diye düşünüyorum. böyle güzel bir projede çok tanınmamış, genç yeteneklere de yer verilmesi takdir edilesi.
Figüranlık yaptığım dönemde bir kere setine gitme hatası yaptığım dizidir. Hiçbir figüranın gittiğine pişman olmadığını duymadım. Böylesi leş bir set olamaz. Buz gibi havada saatlerce topuklu ayakkabı üzerinde ince kıyafetlerle yürüdük. Sadece yemek arası verilince dinlenme fırsatı bulabilmiştik. Aynı sahneyi tekrar tekrar almışlardı ve gördüğüm en leş setti. Kimse bu diziye gitmeyi kabul etmiyordu, hele de o sokak sahneleri. Ama fragmandan anladığım kadarıyla iyi bir iş çıkmış. E bi zahmet o kadar çileye böyle bir iş de çıksın tabi.
İyi bir dönem dizisi. Eşimin zorlaması ile izledim ama beğendim. Oyunculuklar, dekor, görüntü yönetmenliği çok iyiydi. Senaryosu sona doğru bana çok tat vermedi o da sanırım klasik türk dizi işi beklediğim için olabilir. Yani sonunda olaylar çözülüyor ama çabucak oldu gibi geldi bana. Yine de izlenebilir tabi ki.

Edit büdüt. İkinci kısım fragmanını yayınladılar, daha atraksiyonlu bölümler gelecek anladığım kadarıyla 6-7 eylül olayları ile devam edecek dizi. Rachel geri dönmüş karnı burnunda, çok sevmemiştim o kızı şimdi iyice gıcık oldum. Salak ne diye döndün İsrail'den rahat rahat yaşamak varken, karne ile ekmek al da gör gününü!