#tüm thoros entry'leri

bağıranlar, lider özellikleri olanlar içeride, sesini çok çıkaranlar denetimli serbestlik, kafasını biraz kaldırmak isteyenler takip ediliyor, durumu kabullenemeyip bir şey yapamayanlar da fox haber karşısında küfür kıyamet.. kısaca var da yok.

alttaki arkadaş, geçen kafam güzelken aklıma bir şey geldi. hani şöyle bir düşünce vardır ya, gün gelecek makinalar akıllanacak bizi ele geçirecek falan. kimsede sallamaz, öle şey mi olur amk gibi tepkiler veririz haklı olarak. bu arada telefonumu kırdım 10 gündür de yok kendisi. neyse düşünmeye vaktim var bu aralar. aylardır çözemediğim problemlerimi 10 günde yoluna koydum, bir yere varamayacak ilişkimi sonlandırabildim, kendimi daha taze, daha mantıklı kararlar alabilen hafiflemiş bir kişi olarak buldum. neyse ben diyorum ki, teknoloji tabiki daha akıllı hale geliyor da bence insanoğlu onlarla beraber salaklaşıyor, tembelleşiyor, daha üşengeç oluyoruz, konuşmaya ve düşünmeye bile halimiz, enerjimiz kalmıyor. teknolojinin yükselen aklıyla insanoğlunun düşen zekası bir yerlerde bana kesişecekmiş gibi geliyor. o gün geldiğinde ne olur sence?
bu ay ölen 2. suudi prensi olan Bender bin Fahd bin Saad bin Abdulrahman, çatışmada öldüğü söyleniyor, kalp krizi denmiş ama tyrion lannister'ın sözünü hatırlatmıştır. "Oh, monster? Perhaps you should speak to me more softly then. Monsters are dangerous and, just now, kings are dying like flies."
(bkz: iphone sahibi milliyetçi)
(bkz: iphone sahibi komünist)

ya ideolojilerin ve yaşam tarzlarının günümüz dünyasıyla beraber geliştiğini bilmemiz gerekecek, tıpkı tarihi olay, değerlendirilirken olayın meydana geldiği dönemin şartları, değer yargıları, yaşam biçimi gibi durumlarına göre yorumlar yapılmalıdır tezinde olduğu gibi.

yada bu tarz ideolojiler ve yaşam tarzları tarih olacak.

ikisini de yapamıyorsak, abi iphone kullanan hippie mi olur yeaau gibi günümüz dünyasının sığlığında kendimize enteresan sorular sorarken bulabiliriz ki bunu da istemeyin bence derim ben.
ego patlaması yaşayan solistini barındıran türk reggae grubu. reggae severim, dinlerim ama türkçe olunca bir garip oluyor sanki, bide solistlerinin garip dansları, bakışları, tavırları çok itici geldi bana. koluna kızıl bez parçası takıp vatan partili olduğunu da göz önüne alırsak, arkadaşın kafası çok karışık belli ki.
ingiltere'yi karış karış gezdim çantamla, müthiş doğası, bakir topraklarının yanında rezil ırkçı diyebileceğim insanlar çok ama çok fazla. dönüp sonra bi ege köylerini geziyorsun, ne çayın ne simidin önünden eksik oluyor.
bunun yanında ispanya'nın katalan bölgesi de çok sıcakkanlı ve sevecendir.