#tüm engewal başlıkları

kate upton

Bir dönem sadece gençlerin değil tüm erkek nüfusunun beğenerek takip ettiği, ülkemiz haber sitelerinin tık almak için iki günde bir galerisini manşete taşıdığı model hanım ablamız. Dün anne olmuştur

coco

Harikalar üreticisi Pixar'ın 2017 yılında çıkardığı animasyon filmdir.

--- spoiler ---
Meksika'lı müzisyen bir adamın ünlü olabilmek için ailesini bırakıp yollara düştükten iki kuşak sonrasını anlatıyor.
--- spoiler ---

Evde izlerken sonlara doğru böğrüme afedersiniz öküz oturmasına sebep olmuştur.

--- spoiler ---
Ölünce değil sizi hatırlayan kimse kalmadığında ölürsünüz
--- spoiler ---

ahlat ağacı

Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi. Hanzo ve Abiler videoları ile yavaştan bilinen güldür güldür'de popüler olan aydın doğu demirkol başrolde ki ilginç bir seçim, adamın geçmişinde Ali Atay'ın yaptığı tek sinema filmi var. Oyuncu kadrosu da epey geniş, merakla bekliyoruz.
Konusu 'Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır.'

muhsin bey

1987 yılında yapılan filmin yönetmeni ve senaristi Yavuz Turgul. Başrolleri ise Şener Şen ve Uğur Yücel. Bu film sinema dünyasında benim en sevdiğim karakter olan Muhsin Kanadıkırık isimli şahsı barındırıyor. Öylesine naif ki,, o adamın yanında olmak insana inanılmaz bir huzur veriyordur eminim..
Yavuz Turgul filmi kaleme alırken Şener Şen için yazmış zaten, yani film yazdım hadi Şener bu karakteri sen oyna değil de Şener için bir film yazalım olmuş anlattığına göre..

--- spoiler ---

Muhsin Bey çiçeklere ve plaklara düşkün kendi halinde organizasyon şirketini ayakta tutmaya çalışan ama sektörün dalaveresine ve 'arabesk' müziğe bulaşmak istemediği için başarısız olan bir organizatördür. Firmasını kapatmak zorunda kaldığı gün ise olayları başlatacak kişi türkücü olmak isteyen Ali Nazik çıkagelir..

--- spoiler ---

film hakkında yapılan belgesel
link 1
link 2

Video sitelerinde filmin hd hali var fakat kuşa çevrilmiş, neredeyse 30 dakika kesilmiş sahneler, bozuk da olsa tam halini izleyiniz bence.

Ayrıca şener şen "Muhsin Bey'ler her zaman var olacak, dünyanın her yerinde, her kentinde, her dönemde..." diyor. İnşallah doğrudur

zampara seyfettin

Yapım yılı 1995 olan osman cavcı'nın harikalar yarattığı, fazlasıyla geyik bir televizyon filmidir. Sapitop isimli şekerden ücretsiz tatil kazanan hurdacı şaban'ın oğlu 'değişik' bir adam Acıbadem'li Seyfettin ile Sedef isimli ablayı otelin aynı odaya vermesi sonucu ortaya çıkan olayları anlatıyor. 90'lı yıllardan detaylar için bile bir kez izlenebilir bence. Ayrıca (bkz: dövmecinin alosu)

işte geldik gidiyoruz

Rahmetli Cem Karaca'nın 1987 yılında çıkan
Merhaba Gençler ve Her Zaman Genç Kalanlar albümünden en sevdiğim şarkısıdır.

link

Sözleri:
Bir çiviyi çakar gibi
Vura vura günlere
Dört nala gidiyoruz
Bizi bekleyen yere
Halimize şükran mı isyan mı etmeli
Bütün ömür bir rüyaysa uyanıp kalkmamalımı
İşte geldik gidiyoruz
Bilinmez bir diyara
Eskiden karpuz idik şimdi döndük biz hıyara
Bir ayvayı dişler gibi
Isır ısır ömrümüzü
Bir girdapta dönüyoruz
Yaşamadan günümüzü
Deli gibi kutluyoruz yılbaşı doğum günümüzü
Doğumada ölümede
Çiçekler yolluyoruz
Sevince de kedere de
Doğuma da ölüme de çiçekler yolluyoruz.

born to die

İngilizce sözlü en sevdiğim şarkılar listesinde çıktığından beri bir numarada olan sanat eseri. Hafif hüzünlü iken dinlenmesi iki kat etki yapar ve kendinizi şarkıyı söyleyen hanımefendi gibi gözlerinizi devirirken buluverirsiniz. tarkan nasıl bir kır zincirlerini ya da ölürüm sana gibi bir şarkı yapamayacaksa lana del rey ablamız da bu şarkı gibi bir şarkı yapamayacak bence.

kahveci mustafa amca jean's

Bir zamanlar müdavimi olduğum ve haftada en az üç kez uğradığım ama Taksim ve Beyoğlu cortladıktan sonra yaklaşık iki senedir hiç gitmediğim güzel amcamızın güzel mekanı. karışık tostu şahanedir. Adisyon tutmaya başlamaları biraz kıllandırmıştır ama olsun..

the mick

Kız kardeşi ultra zengin biriyle evlenen fakir ve manyak bir ablanın kardeşi ve kocası kodesi boylayınca kendisi kadar manyak yeğenlerinin başına kalmasını anlatan çerezlik dizi. Yer yer sağlam yarıyor..