cimrigezgin

cimrigezgin

Mesaj Gönder Takip Et
Barış Manço rütbesi
#Toplam Entry sayısı: 231
kısaca benden arkadaşlarıma, seyahatlerimi onların teknik, maddi ve manevi sorularına paralel cevaplar verip onları heyecanlandırıp yollara düşmeye ikna etmek için ballandıra ballandıra anlatmalarım sonucu onların da ısrarıyla açmış olduğum ve zamansızlıktan dolayı fazla ilgilenemediğim blog dolayısıyla buralara düştüm efendim.. olur da bir yanlış anlaşılma olur ve şahsım tarafından kırılırsanız bir mesaj uzağınızdayım. aklı selim, sevgili, saygılı, eleştirilerinizin baş-göz üstünde yeri vardır. Herkesin kendimle aynı düşünce de olmayacağını bildiğimden kimseye de fikirlerimi zorla empoze ettirme çabası içinde değilim, siz de bana karşı öyle olursanız, hoş gelirsiniz, sefalar getirirsiniz.. beğendiğim entrylere like vermekten çekinmem zira parayla değil.. Bu platforma sağlıklı bilgiler girerek abilerime, ablalarıma, kardeşlerime yardımcı olmak profilimin amaçlarından biridir. Arada espri yapmaya da çalışırım ;) Birgün bir yerlerde görüsmek dilegiyle! ;)
en son seyahati

dogu anadolu 13-01-2018

agri, kars, muş, igdir, ermenistan
erasmus staj yeri bulma tavsiyeleri
En cok karsilastigim soru ve sorun bu:
Avrupa'da staj yapacak bir yer bulmak.. cunku egitim degisiminde oldugu gibi okulunuz size staj yapacak bir yer bulmuyor, bulamiyor ve zor oldugunu bildiginden baglantilari da yoksa ugrasmak istemiyorlar.

Sunu kabul edelim: turizm ile alakali yerler okumuyorsaniz bir yer bulmak gercekten zor. otellerde is bulmak cok kolay cunku her yer otel dolu.

öncelikle okudugunuz okuldaki yurtdisi ile baglantili olan hocalarla gorusun. Ozellikle ab ofisi ve dis iliskiler. Burada calisanlar genelde havali tipler oldugundan biraz sularina gidin. Guzel bir dille durumu anlatin. Sizin icin ne kadar onemli oldugunu soyleyin. Denemekte fayda var.
eger yabanci diller yuksek okulu varsa oradaki hocalarla gorusun. Türkiye'de her ne kadar ag kurmanin önemi anlasilamamis olsa da arada bir kac tane cok donanimli kisi cikabiliyor. Ama dikkat, yine egosu yuksek olan kisiler olabilirler.

Tabii siz de araya baskalarini koymadan guzel bir cv ve motivasyon mektubu hazirlayarak kendi isinizi halletmeye calisin bu surecte.
internette onlarca hatta yuzlerce staj yeri ilanlari veren site var. Bunlardan en bilineni "erasmusintern.org"

Ya da google amcaya "erasmus internship" yazarsaniz size bir suru secenek sunacaktir.

Yaklasin ve okumaya devam edin. Size kimsenin vermeyecegi baska bir oneri de bulunayim:

Evs(bkz: agh) kuruluslari ile iletisime gecin. Tabii bölümünüze ve isinize uygun olan projeleri yapanlarla..
Onlara durumunuzu anlatir iyi bir email atarak isi baglayabilirsiniz. Mesela onlarin son projelerini incelediginizi ve kendi meslek ve ilgi alaninizla ilgili olduklarini gorunce onlarla calismak istediginizi ve boyle bir firsat varken onlarla degerlendirmek istediginizi soyleyebilirsiniz. Bir proje hazirlamalari durumunda severek ve isteyerek dahil olabileceginizi ve staja kabul etmeleri durumunda cep harcligi ve yemek yardimi bile almayabileceginizi yazarsaniz eminim birseyler kapacaksinizdir.
Gelip tesekkur etmeyi unutmayin efendim ;)