vfs global

/ 2
almanya ve italya hariç çoğu ülkenin vize başvurularında aracılık eden şirket.
şubelerine göre hizmetleri de değişmektedir. öncelikle içeri randevusuz giriş kesinlikle yasak ve telefonla görüşmek de yasak, srekli uyarılıyorsunuz. çalışanlar çok eleştirilmiş, bizimle ilgilenen beyefendi gayet kibardı sorun yaşamadık.
Terorist olduğuma beni bile ikna edebilecek fotoğraflar çekebilen yinede çok kolay Fransa vizesi aldığım cağnım aracı kurum
çalışanlarının kendini vize verdikleri ülkenin sahibi olarak gördükleri vize şirketi. yanlış bildikleri bir şeyi düzeltirseniz diklenip seslerini yükseltirler sen kimsin ki benden iyi bileceksin şeklinde bir tavır alırlar, değişik, nadir aldıkları cinsten bir vize başvurusu gelirse hata yapıp patrondan fırça yememek için basit bahanelerle başvuruyu reddedip kişiyi başından atma yoluna giderler, patrona ne yapması gerektiğini sormaları için de bir kaç kez gelip red yemeniz gerekmektedir. bu yüzden göçmenlik bürosunun resmi websitesinden sizinle ilgili sayfanın çıktısını alın da gidin (yapmasaydım bana zorla oturma izni parası yatırtacaklardı gönüllülük projesine gidenlerden para alınmaz dedim fırça ve red yedim sonra çıktılarla yeniden geldim başvurum alındı, yatırsaydım iadesi yoktu o paranın)

içeride telefon kullanmayı yasaklamalarının sebebi olarak bilgilerin çalınmasını önlemek diye açıklar bu şirket, bilgi çalmaya gelmiş adam kalem kağıt çıkarmayı akıl edemeyecek ya neyse. anası babası yaşında insanları azarlayarak ellerindeki telefonu kapattıran güvenlik görevlileri vardır, bir süre sonra içerideki herkes birbiriyle yurtdışı planlarını konuşmaya başlar sıranın geçmesi o şekilde beklenir. sadece bu şirket üzerinden başvuru alan bir ülkeye gidiyorsanız maalesef bu insanlara maruz kalmak zorundasınız.
Bir turizm acentasi fakat kendini ulkelerin konsoloslugu saniyorlar. Hizmet almak icin para oderken yum isi sen yapiyorsun. Sira beklemen de kremasi oluyor
gecen hafta danimarka vizesi almak icin kullandigim firma. sorunsuz ve hizli bir basvuru sureci olmustu, bakalim ne zaman sonuclanacak.
hayatında hiç vize almamış, sadece 2 haftalık vize evrak listeli ellerine verilip etrafta dolaştırılıp eğitim aldıkları iddia edilen kişilerin çalıştığı bir aracı kurum. Yukarıda belirtildiği gibi evraklarınızı teslim ederken sanki ülkenin sahibi havasına girebilirler. oysaki tek görevleri konsolosluğa çok insan gelmesin, hem konsolosluk personeli sayısı artmasın çünkü masraf oluyor düşüncesi ile oluşturulan aracılık firmasında evrak teslim almaktır.
tabi ki istisnalar olacaktır. altunizade şubesinde karşılaştığım 3 farklı kişinin vasıfsız ve kendini beğenmiş hallerine karşılık edirne şubesinde herkes pamuk gibi ver yardımseverdir.
herkesin konsolosluk müdürü gibi hava estirdiği,ilk kez vize alacak kişileri kasan,10 dakikalık bir işlemde 5 yaş yaşlanılmasına sebep olan bir şirket. yunan konsolosluğundaki diplomatlar çok daha nazik.
Bazı ülkelere seyahat etmek isteyen vatandaşlara, vize konusunda aracılık hizmeti sunan şirkettir. İstenilen belge ve bilgileri eksiksiz olarak teslim etmeniz durumunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca bir çok şehirde şubeleri vardır. Pasaportunuzu teslim ettikten sonra, konsolosluğa gitmeden kargo ile pasaportunuzun size teslim edilmesini de sağlarlar.
Ankara’da Sheraton otel bünyesindedir. Daha önce oraya vekalet verilmesi ile kuryevari bir şekilde bir çok belge götürdüğüm için çalışanları çok net tanıyordum. Kısa saçlı esmer bir kadın vardı en son. Arkadaşlar ona dikkat edin. Kimseyi direkt hedef göstermeyi sevmem ama o belgelerde kusur bulup sizi uğraştırmak için kırk takla atacaktır. Sebebi de saat 3’e kadar halledemezseniz bir daha randevu almanız gerekmesi ve randevu ücreti. Bir sürü soru sorup üzerinize gelecektir. Asla boyun eğip eciş bücüş oturmayın karşısında. Kendinden emin birini görünce pısıyor zaten. Ama yaşlı amca/teyzelere bas bas bağırmaktan kendini alıkoymuyor. Bundan dolayı hala öfkeliyim kendisine.
/ 2