uyuyamama nedenleri

halen nedenler üzerinde düşünmekteyim örneğin:
kafan rahat mutlusun sırf mutlu olduğun için uyuyamıyorsun
kafan rahat değil endişelisin uyuyamıyorsun
araftasın uyuyamıyorsun
gezerken uyuyamıyorsun
kitap okurken bitmeden uyuyamıyorsun
telefonla oynarken bakmışsın sabah olmuş
kızla konuşurken bakmışsın öğlen olmuş

ama final zamanı büt zamanı herzaman sabahlayan vücut günde 16 saat uyku istiyor bunu da anlamış olmamakla beraber derste de mışıl mışıl uyuyabilme yeteniğimin olması da ilginç
Psikolojik bir hastalık belirtisi olabilir, dikkat edilmeli. Eğer aylarca süren bir sorunsa doktora, psikoloğa danışılmalı.
bazen aynı gecenin sabahı uyanmak istememekle ortak da olabilen nedenlerdir.
günlük streslerden tutun da klinik psikolojik rahatsızlıklara, hormonal bozukluklardan tutun da uyduğunuz yerin düzenine kadar bir çok nedeni vardır. insan kendini tanımalı doğru tespit emeli 3 günü geçen yoğun uykusuzluk nöbetlerinden sonra muhakkak destek almalıdır aksi alde dikkat dağınıklıkları, halüsinasyonlar, geçici hafıza kayıpları ve fizikler düşkünlükler ortaya çıkacaktır.
aşırı yorgunluk, heyecan, düşünmek, yer yadırgama gibi nedenleri vardır.
Bulunduğunuz yerde ilk kez uyuyacak olmanız da uyuyamamanıza neden olabilir.

Bunun yanı sıra bulunduğunuz ortamın ses düzeyi, soğuk olması, yastığınızın rahatsız edici olması gibi sebepleri olabileceği gibi psikolojik yorgunlukta uyuyamama nedenleri arasında gösterilebilir.
kafasını koyar koymaz uyuyan insanlara imrendirir. hayır arkadaş hiç mi derdiniz tasanız yok? hiç mi düşünecek bir şeyiniz, ne bileyim 10 yıl önce keşke söyleseydim dediğiniz bir cümleniz falan? bak sabah iş var benim gözler hala fal taşı
Herşeyin fazlası zarar azı karar. hayatında herşeyin yerini zamanını ölçüsünü ayarlayacaksın yoksa uyku kaçar