türk futbolu

Son bir iki yıldır şahsi fikrim yabancı kuralı ve bozuk mali yapılardan kaynaklı yerli yeteneklerin ortaya çıktığı sevgili türk futbolunun içerisinde bulunduğu durum hiçte iç açıcı değil.Gerek işin içine siyasetin karışması (bkz: başakşehir benim kurduğum takım) gerek yönetenlerin bırak spora yaklaşımlarını yönetme kabliyetlerinin sorgulanması gerektiği bir durumda kepenk kapatmamız gerekiyor. Aklım erdiğinden beri futbol takip eden managerlik oyunlarıyla dünya futbolcuları daha detaylı tanıyan birisi olarak süper ligi izlemekten milli takımı izlemekten gram zevk almıyorum arkadaş. Bırakın İnsanlar topunu oynasın hak eden kazansın 18 yaş altı nufusu 20 milyon üzeri olan bir ülkede sporcu çıkmıyor herkes sebebini biliyor ama taşın altına elini koyacak insan yok ülkede spor bakanın tek görevi stad yapmak şehir gezmek mi milyar bütçeli tff ne işe yarıyor arkadaş bu ülkede ticarethaneye çevirdiğiniz spor taraftar olmadan müşteri olmadan ne işe yarayacak umarım bu konularda biz ölmeden biterde bunu biz görmeyiz dediğimiz bir ülke problemi azalır
Önceden gerek spor lig gerek alt ligin maçlarını severek takip ederdim fakat futbola siyaset girdiği için benim için bitmiştir. BEŞİKTAŞ dışında takip etmiyorum.
yüksek derecede şike barındırır, bu yüzden uzak durmak gerekir.
türkiye'de çoğunluğun takip ettiği tek "spor" dalıdır.

bizim milletimiz her şeye bulaştırdığı gibi futbola da şike, sansasyon ve siyaset kiri bulaştırmıştır.
Türk futbolunun özeti: 2010-2011 sezonu diyorum ve susuyorum...
şımarık türk futbolcuların yüzünden çivisi çıkmış, çözümün yabancı futbolcularda arandığı, kirli işlerin, şikelerin bitmediği, taraftar terörünün sürdüğü organizasyonlar bütünüdür.
Ortalama 7 günde bir hatırlanıp, olumsuz düşüncelere sürükleyen zaman zaman mutlu olmanızı, zaman zaman kahrolmanızı sağlayan bir terimdir. Her geçen gün kötüye gittiği düşünülse de kısa zamanda önemli yerlere ulaşması da muhtemel bir ihtimaldir.
Türk siyaseti veya türk biliminden daha iyi olmayan hededir.