termik santrallerindeki filtre sorunsalı

devletin rant uğruna, termik santrallere filtre takılması zorunluluğunun 2,5 yıl ertelemesi durumudur.
ayrıca cnn türk ise bu olayı savunarak insan sağlığını hiçe saymaktadır.

Sonra vay efendim bu toplum neden gelişmiyor. Al sana özeti!
kaynak

Edit: tasarıyı başkan veto etmiştir. hayır ağlamıyorum, gözüme toz kaçtı.
Hepsini kapatıp takma
. Sırayla kapat tak biri bitti mi diğerine tak bu nedir 2.5 yıl
termik santrallerde filtre olmamasının para cezası 446 liraymış , şaka değil koskoca termik santralin filtresiz kullanımına ceza bu. elektrik faturası böyle geliyor sıradan bir eve. adamlar kullanır tabi filtresiz.
bacadan çıkan uçucu küllerin çevreye zararını 5 yaşındaki bir çocuğun bile anlayabileceği onca araştırma varken hala tv de elektrik kesintisi olursa naparız diye konuşan andavallar var insan gerçekten hayret ediyor
(bkz: zaytung)'da şöyle haberleştirilmişti: "Akciğer Kanseri Olmak İçin 2.5 Yıl Daha Sigaraya Para Vermesine Gerek Kalmayan Elbistanlılar, Termik Santralin Filtresiz Olarak Çalışmaya Devam Etmesinden Memnun..."
filtre konusunu komple termik santrale karşı olmak olarak algılayan andavalları da görmemizi sağlamış durumdur.
konu termik santral değil buna takılacak filtredir. o santraller sayesinde cebini doldururken iyi, bacasına takacağı filtreden kaçıp, üstüne bunu da ayrıcalıkla, erteleten, insan hayatına saygısı sıfır olan adamları da savunmayın.
herhalde anası, babası bu bacasız santrallerin olduğu bölgede bulundu bunu dünyaya getirme çalışmaları sırasında. beyninin bir kısmı kurum dolmuş.