starbucks

/ 9
Abd merkezli ortalama kaliteli, kahve zinciri. Simgesinde moby dick teki Starbuck karakteri (deniz kızı) bulunur.

Kahve kültürünü türk kahvesi kıvamından 3.nesil kahve kültürüne yöneltmiş, konuşma tarzı ve "starbucks kızı" tanımlı yeni nesil terimler ürettirmiştir. Türkiye'ye 2003 yılında geldiklerinde tüm dünyada 8 bin şubesi varken, şuan 22 bin küsür şubesi vardır.

Bir sürü acaip isimli ve yeni nesil kahvelere sahip olsada (1000 küsür sanırım) filtre kahve adamdır (kenya hariç).
yurt dışında wi-fi sömürüsü dışında alışveriş yapmadığım yer.
baristalık yaptığım yıllar içerisinde en çok keyif alarak çalıştığım şirket.

o gümüş şef yıldızını önlüğünüze taktığınızda artık kahve gurmesi olduğunuza gönülden inanıyorsunuz.
yurt disinda mid-end kahve almak isteyen guruh icin mantikli olan, turkiye'de hicbir anlam ifade etmeyen gereksiz pahali kahve zinciri.
Pahalılık konusunda katılmadığım, kahvede macera aramak yerine sadece americanosunu için tercih ettiğim kahve zinciri.
kahveyi seven ve IQ'su yüksek insanların tercih ettiği mekan
kahve kalitesi türkiye ortalamasının çok üstünde. Verdiğiniz paraya göre miktar olarak çok fazla kahve alıyorsunuz. Ortam her daim nezih ve temiz oluyor.
Kahvesinin Amerikan, bardak boylarının İtalyan olduğu kahveci gibi kahveci
türkiye' nin en kaliteli kahvecisi. diğer sikko cafelere göre kalitesi standarttır, ucuzdur, çalışanları kibardır. tam bir profesyonel hizmet verir.

gezginler için yollarda tam bir kurtarıcıdır. Sri lanka' nın dandik şehrinde de aynı hizmeti alabilirsiniz. wifi ücretsizdir ne kadar oturduğunuz ne zaman kalktığınız önemsizdir.

'' starbuckslar benim ikinci evim gibi. evde çalışmaktan sıkıldığım zamanlarda kendimi en yakın starbucks'a atıyorum hatta çoğu zaman üstümde eşofman falan oluyor. neden? çünkü etraftaki insanlar kendi halinde olduğu için benim oraya nasıl geldiğime bakmıyolar, kahve güzel, baristalar ilgili hatta artık hepsiyle tanışıklığım var ve sohbet de ediyoruz, bazen de masa masa dolaşıp espresso shot ikram ettikleri de oluyor.
''
bütün ürünlerinin tadı aynı gibi olan kaffeci markası.ücretsiz wifi ve tuvalet gibi özellikleriyle dikkat çeken marka ucuzluğuyla da tercih sebebidir.
Olaylar aslında bu kadar elitist değildi başta. Gayet normal al git şeklinde açılan bir kahve dükkanıydı ne ara laptoplu kel gözlüklü abilerimizin ya da pelinsu'larımızın buluşup akşama kadar takıldığı mekan oldu algılayamadım.
/ 9