schengen vizesi

/ 10
schengen'e üye avrupa ülkelerini (bkz: almanya, avusturya, belçika, çekya, danimarka, estonya, finlandiya, fransa, hollanda, ispanya, isveç, italya, letonya, litvanya, lüksemburg, macaristan, malta, norveç, polonya, portekiz, slovakya, slovenya, yunanistan) ziyaret edebilmek için alınması zorunlu olan, bu ülkelerden birinden alacağınız schengen vizesi ile diğer ülkeleri gezebileceğiniz, aralarında sınır kontrolü olmayan vize türüdür.

her ne kadar çok fazla belge isteselerde, şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde rahatlıkla alabileceğiniz vize türüdür ayrıca.
bordo pasaportluların gözü yaşlı, yeşil pasaportu olanlar bu ne *** diyor
''geri dönmeyeceğim'' izlenimini vermediğiniz sürece rahatlıkla alacağınız vize. hesapta biraz para, araç ruhsatı, tapu vs ile sıkıntısız veriyorlar. hayvan gibi uğraştıran ülkeler tabii ki var ama geneli rahat.
bir gün tüm yeşillilerin, evraklarını toplarken ağlayacağı damgamsı şey.
İsmini; Lüksemburg, Almanya ve Fransa sınırlarının kesiştiği noktada Lüksemburg sınırları içinde Moselle nehrinin kıyısında kurulmuş olan 600 kişilik nüfuslu küçük bir köyden alan vize çeşididir.

Schengen köyünden, iki ayrı köprüyle Fransa’ya ve Almanya’ya geçilebiliyor, böylece beş dakika içerisinde üç farklı ülkede bulunmuş oluyorsunuz. Bu sebeple avrupa birliği üyesi ülkeler arasında serbest dolaşımı sağlayan antlaşma bu köyde imzalanmış ve antlaşmaya (Schengen Antlaşması) ve vizeye köyün ismi verilmiştir.
yeşil pasaportlu olarak pek umrumda olmayan şey :/ Vallahi de billahi de biz yeşil pasaportun aşığıyız
Ilk basvurumda Fransadan 15 gun kalis suresi ve tek girisli olarak aldigim vize turu.
/ 10