paris

/ 4
Paris'te efsanevi olan şey Louvre müzesidir. Paris'i gidip gören, pek de sevmeyen arkadaşlarımın tavsiyesine uyup sadece 2 gün bu şehirde kalabildim. O yüzden Louvre müzesine de 6 saat zaman ayirabildim. 3 katın bir katını ve bir bölümünü ancak gezebildim bu sürede. Buradan tavsiyem, bir şehri yürüyerek keşfetmeyi seven biriyseniz Paris'e kesinlikle daha fazla zaman ayirmalisiniz.
paris kültürdür. paris sanattır. paris aşktır. öncelikle belirtmem gerek ki parisi anlamak istiyorsanız, gitmeden önce bol bol okumanız gerekmektedir, aksi takdirde gezdikleriniz gördükleriniz havada kalır. ha tabi, eyfelin önünde şarap içip çimlere de uzanın, storylerinizde de paylaşın, yapmayın demiyoruz, amma velakin araştırmadan bilmeden gidip sonra paris çok çirkin bık bık sokakları sidik kokuyor diye ortalarda dolaşmayın.

eyfele çıkıp şehre şööööle bi tepeden bakmayı da unutmayın.
...volter rıhtımında dayayıp seni duvara
öpmeliyim ağzından
sonra dönüp yüzümüzü notrdam'a
çiçeğini seyretmeliyiz onun...

nazım hikmet ran
kaç defa gidersen git tekrar gitmek isteyeceğin şehir..
kültür,sanat ve aşk şehri. terör olaylarından sonra az daha batının diyarbakırı olacaktı ki kendi imajını korudu
Gezmeye yeterince vakit bulamadığım (2 gün) için, ayrılığımın buruk olduğu şehir. elbet bir gün diyelim..
Sadece 18 yaşımdayken, daha neredeyse hiçbir şeyin farkında olmayıp, gitme şansını elde ettiğim, Louvre müzesine hayran kalıp belki de çok az şey anladığım ana bir gün tekrar geri dönüp çok güzel şeyler öğrenebileceğim hayalleri süsleyen şehir.
louvre müzesi ve versay sarayı efsanedir gerisi boştur.Hele louvre müzesinin restoranından et yenmelidir harikadır.
/ 4