müziği plaktan dinlemek

yıllardır en sevdiğim şeydir... pazar kahvaltılarımın ve sevdiklerimle yiyeceğim akşam yemeklerinin vazgeçilmezidir. ses kalitesiyle, eski güzel günlere dair hissettirdiği güzel duygularla vazgeçilmezdir. maalesef pek çok plak artık bir koleksiyon parçası ve çok yüksek fiyatlara satılıyor. amaç koleksiyon değil de sadece dinlemekse yeni plaklar tercih edilebilir ancak seçenekler oldukça sınırlı. olsun, yine de çok güzel...
özellikle eski taş plaklar, müziğin en saf, en filtresiz halidir. sanatçı yanınızda söylüyor gibi hissedersiniz. yeni nesil lp'lerde eskiye göre kalite kaybı olsa da, yine dijital kayıt olsalar da, standart mp3'lere vs göre kat kat iyidir. tabi bunda plak çalarınızın da etkisi büyüktür. 400-500 tl'lik plak çalarlardan pek sağlıklı sonuçlar alınmaz.
henüz satın almadım ancak almayı planladığımda bir arkadaş tavsiyesi ile

retrosound dan almayı planlıyorum.

grubun ve dükkanın sahibi cemal bey'in gruptaki yazışmaları, referans müşterileri ile sıcak hissettirdi. çok içten ve samimi olduğunu hissettiriyor. kendisinden cihaz alanlar da fiyatların bir çok yerden uygun olduğunu paylaşıyor.
Hayalimdir. Kendi evim, çatı katı, plaklar, rakı ve gün batımı. Size mutluluğun resmini çizdim.
Sesin hoparlör kalitesine göre değişmediği. Bütün plaklarin aynı kalitede çalındığı yer