motosiklet süren kadın

Bir tanesi benim annem. Eşi tarafından yıllarca şiddet görüp sömürülmüş bir kadındı. 2007’de babamı boşadı. İyiki dediğim bir olaydır. Ardından açıktan ilkokulu bitirdi, motosiklet sürmeyi öğrendi ve bizi tek başına büyütmeye devam etti. Gurur kaynağıdır benim için annem. Zorluklarla tek başına mücadele etmiş bir kadındır. Bir kadının istedikten sonra yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Motosikletlilere ve kadınlara saygı duyun. Bu toplumun saygıya ve eşitliğe ihtiyacı var.
toplum olarak kadının hor görüldüğü bir milletten kadınların her gecen gün daha iyi şeyler yaptıklarından biridir. yıllarca kadınlar araba kullanamaz denildi ve trafikte kadın sürücüler çoğaldı. motosiklet erkek işi diye düşünüldü toplumda ve yine tabuları yıkıp caddelerde motosiklet kullanan kadınların olması bu ülkede kadınların başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığının göstergesidir.
hayalimdeki ben. gerçeklerdeki ben olmasına ehende* 2-3 yıl veriyorum.
* : “ahanda” kibarı.
antalya gazipaşa’da yığınla görebileceğiniz kadınlar, ayrıca çoğu şalvarlı baş örtülü ve orta yaşlıdır. yerlilerin gara java dediği motordan kullanırlar. ilginç bir şekilde bu kadar çok olmalarının sebebi ise gazipaşa’da her yerin birbirine çok yakın olması ve doğru düzgün toplu taşıma olmaması.
Arabadaki kadar kötülerse (hepsi için demiyoru) vay hallerine.
istanbulda yapmamaları gereken eylemdir. cambaz haline gelen kuryelerin dahi bir çok kazaya karışarak hayatlarını kaybettikleri veya sakatlandıkları yerlerde, kadın olarak motosiklet kullandıklarını gören davarlar tarafından taciz edilerek daha fazla risk alacaklardır. yazlık bölgeler için gayet ideal eylemdir.
Kadınlara kesinlikle bu çok hor görülmemeli , kadınlar istendiğinde herşeyi yapar aynı seneler önce ilkokul bitirmiş kişilerin sürücü ehliyeti alabildiği kanun çıktığında heveslenip ehliyet alan ve araba sürmeyi öğrenen onlarca kadın tanıyorum , kadın de ama bir dur düşün