karikateist

/ 2
Facebook'ta dünyanın en büyük ikinci ateist sayfasıdır.
Fazla asabi olduğunu düşündüğüm ateizm değil islam eleştiri sayfası. Biraz sakin olun la.

Zorunlu edit: tekrar tekrar söylüyorum, konu olan sayfanın adminlerine de söyledim yaptığınız saçma ateizm sayfası mısınız islama karşı bir topluluk mu karar verin diye. Bir kaç ateizm sayfası daha var buralarda bilim, evrim paylaşımı yapılıyor oldukça faydalı da. Karikateistte sürekli islami eleştiri, ben ateist olarak neden takip edeyim burayı, bana bir fayda sağlamıyor, ancak müslüman tokatlayıp cahilliğine gülüyorlar. Bu mudur olay, de gidin hadi.
severek takip ederim,
sayfa kaliteli, takipçileri de öyle.
din olmayan yerde huzur var :)
tam bir müslüman tokatlama yeri. akıllı bir müslüman'a burada denk gelmek çok ama çok zordur. nerde bir çomar ergen var buraya gelip tokat yer gider.

ha şunu da söylemeden geçemeyeceğim, ateizm'i müslümanlara küfretmek ve onları tokatlamak zanneden dinsizin çomarıda burada çok bulunmaktadır.

ateist ve faşist bir sayfa diyebiliriz.
yorumlarda inanan ve inanmayanlar arasındaki farkı görebilirsiniz:)
ateizm'i sadece islamiyete karşı bir duruş olarak algılayanların oluşturduğu garip bir topluluk
bir ateist olarak boş bulduğum sayfa. çok eskiden kaliteli paylaşımları vardı. yoğun şikayet alınca sayfa 3-4 ay kadar kapalı kalmıştı. daha sonra tekrar geri geldiklerinde o eski kaliteden eser yoktu. adminler değişti muhtemelen ama giderlerken sayfayı bir avuç atarlı ergene bıraktılar sanırım. eskiden dini safsatalar bilimsel içerikler ile çürütülürken şimdi abuk subuk gönderilerden geçilmez oldu.

dip not: elbette ateist bir sayfa olarak islam eleştirisi daha çok olacaktır çünkü müslüman bir ülkede açılmış ateist sayfasıdır. buradan tutup hinduizmi eleştirse ne olur eleştirmese ne olur.
Ayni gönderilerin belli zaman araliklariyda tekrar tekrar paylasildigi hissine kapilmamla daha az takip etmeye basladigim sayfadir, hostur, güzeldir.
birçok liseli bebeyi ateist yapmayı başarmış, faydalı bir oluşum.
ilk popüler olduğu zamanlarda takip etmistim biraz. bu sayfanın en ünlü admini ile islami bir sayfanın admini karşılıklı tartışıyordu. izleyen de en az 700 800 kişi vardı (o döneme göre çok). bunlar baya hararetli tartıştılar en sonunda müslüman olan bir şey sordu. karikateistin admininden ses seda yok. 8-9 dakika sürdü sessizlik, herkes bekliyor bilgisayarın başında. cevaba göre liseliler müslüman veya ateist olacak. çok önemli bir an. en sonunda karikateistin admini yazdı " s*çtık :) ". hayatımda gülmekten altıma kaçırdığım tek hadisedir.
/ 2