eskişehir

/ 5
şehrin her tarafına yürüyerek gidilebilecek, öğrenci memleketi.
Şimdi "hacımlar"

Eskişehir'i anlamak biraz zordur. Herkesin birbirine hacım demesi size başta biraz kıro gelebilir. Sizin de alışmanıza maksimum bir ay veriyorum. Eskişehir'de yaşıyorsanız hacım diyeceksiniz.

Karum vardır. Osman abi "çiçeeeam" der orada da herkese. Dünyanın en güzel tostunu yapar.

Eskişehir halkı Donas ve Chickhen arasında ikiye bölünmüştür. Arada Donas mı daha güzel Chickhen mı konulu seminerler yapılır. Hatta Vilayet Meydanında wall of death yapıldığı da görülmüştür. Ben Chickhen tarafındayım.

Çibörek Papağan'da yenmez. Bunu tüm Eskişehirliler bilir. Çibörek severiz.

Pino'ya gitmemiş Eskişehirli olmaz. Emirdağlıdır o. Eskişehirliyim diyordur.

Boza karakedi'de içilir. Tadına doyulmaz. Ahh sıcak leblebi...

Palmiye'de zıkkım içmek önemlidir. Palmiye çok önemlidir.

En önemlisi kalabak suyudur. Her yerde ararım. Erikli su adam değildir.

Adalarda doktorlarda sokak müziği kültürdür. usta çırak ilişkisi gibi bi konu söz konusu bunda da.

Eskişehir'i kimse sevmez. Herkes özler. Öyle lanetlidir.

İyi günler hacımlar...
Barlar sokagina asik oldugum mc donalds in 4e kadar acik oldugu tam bir ogrenci sehridir. Yasayan insanlarida bir o kadar tatlidir.
4,5 senemi verdiğim iç anadolu şehridir.

kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise sabah soğuk, öğlen cehennem sıcağı, akşam serin olarak seyreden bir iklimi vardır.

merkezini baştan sona yürüyerek dolaşabileceğiniz düzgün bir şehirleşmesi vardır. ortasından geçen kanalından bağımsız olarak, türkiye'deki avrupa kentineen çok benzeyen benzeyen şehirdir.

nüfusu öğrenciler sayesinde oldukça genç ve dinamiktir ayrıca öğrencilerin yaratmış olduğu ekonomi sebebiyle inanılmaz hızlı bir büyüme gözlenmektedir.

eğer eskişehir'i gezmek için şehir dışından gidecekseniz 1 gündüz ve 1 gece sizin için rahatlıkla yetecektir. isteyen olursa belki buraya minik bir gezi planı karalayabiliriz ilerde.
Eskişehir diyince genelde akla ilk 'Öğrenci şehri" tamlamasıdır.Ve bunun hakkında vermektedir. Son yollarda daha da modernleşti ve guzelleşti.

Eskisehir Spor ,taraftar gurubu ve bandosuyla herkeste ayri bir sempati kazanmistir.
Kayseri de bir üniversite öğrencisi olmanın ne kadar lanet bir şey olduğunu anlamamız için birkaç hafta okul döneminde eskişehir de bulunmak yeterlidir. Büyüler
9 sayfa boyunca sadece bir defa Emirdağ muhabbeti geçmiş üşenmedim baktım.
Ayrıca,
4 yıldır bulunduğum ama yurdumun giriş saatlerinden dolayı gece ortamlarını tam bilmediğim fakat gündüzleri bile çok güzel olan şehirdir.
Karum' daki tostu övmüşler ama karumun yanındaki balkon kafeye hiç gitmemişler galiba diyerek gerekli önerimi de yapayım başka anlatacak şeylerden bahsetmemize gerek yok çünkü her şeyden bahsedilmiş zaten
çiçek gibi olan şehir. Bisikletle her yere gidebildiğin, sokak hayvanlarına sahip çıkan, sanata, bilime, güzele halkıyla birlikte önem veren ve çok güzel etkinlikler düzenlenen, kıymetini üniversitedeyken bilirsen kendini inanılmaz ötesi geliştirebileceğin şehir. özledim hele hele üniversite yıllarıııı canım eses
Pırlanta gibi şehir. Yaklaşık 10 ay önce taşındım, insanı hep çok içten geliyor bana, sokaklar her zaman gençlerle dolu olduğu için şehir daha bir canlı.
Sosyal mecralarda "öğrenci şehri işte, gençler falan filan" saçmalıklarına aldırmayın, bence açık ara Türkiye'nin en iyi şehri.
Gelin güzelliklerini görün, hatta imkanınız varsa bir süre yaşayın ve çok az şehirde görülebilecek o sosyalliğin tadını çıkarın.
/ 5