ermenistan

4 ay yaşadığım, mutlaka keşfedilmesi gereken yer. tavsiyem başkent dışına çıkıp doğanın ve tarihin tadını çıkarmak, önyargıları yıkıp gezmek olur
gittiğim bende en yeri ayrı olan yerlerden biri. bu kadar az ziyaret edilmemesi de anlamsız, bence hayatta bazı önyargıları ve değerleri kırmanın yaşanabileceği güzel yer. (ama önyargısız gitmiştim ben)
Yeşil pasaport hamillerinin dezavantajlı olduğu tek ülkedir. Kırmızılılar kapıda vize alabiliyor iken yeşiller büyükelçiliklere müracaat etmelidirler. Türkiye den karayolu ile ancak Gürcistan ve İran üzerinden ulaşım sağlanabilir. Veya Moskova aktarmalı uçak seferleri bulabilirsiniz.
kafkasya bölgesinde bulunan eski sscb ülkesi. dünyanın ilk hristiyan ülkesidir. başkenti erivandır.

gidildiğinde başkentteki zebra hostel'de konaklanabilir. işletmecisi çok iyi, ucuz ve temiz bir hostel. iki gece için sadece 3000 AMD ödedim. Hiçbir yere yürüme mesafesinde değil ama bütün cazibe merkezlerinin tam ortasındaydı. Metroya ise 500 metre uzaklıkta. ayrıca yandextaxi kullanarak her yere 700 AMD ödeyerek gidebilirsiniz.
Gidip gezmekten ziyade topraklarında biraz yaşayıp, kültürünü, sanatını, müziğini, balabanının sesini duymak istediğim ülkelerden bir tanesi. Djivan Gasparyan'a selam olsun
Belki de hem bu kadar yakınken hem de bu kadar uzak olduğumuz tek ülkedir ermenistan, eskiden yan dairelerimizde oturan ermenilerle hem onların hem bizim bayramlarımızı kutlayabiliyorken şimdi (bkz: afedersin ermeni) gibi söylemler arasında sıkışıp kalabildik.

insanlar kardeştir. üzmeyin bizleri.
türkiyenin doğusunda bulunan bir ülkedir. azerbeycanla savaştadırlar. soykırım yalanlarıyla türkiyeye bozuk atmaya çalışmışlardır ve tüm uluslararası ortamlarda rezil olmuşlardır
Faşist ve Türk düşmanı insanları barındıran bir ülkedir. Tamamı için konuşmuyorum ama Ermenistan'da yaşayan birçok Ermeni bu yöndedir.