dubrovnik

hırvatistan'ın adriyatik kıyısındaki en meşhur şehri.

bayram tatilinden sonra gitmeyi planladığım şehir aynı zamanda. daha önceden gören, gezen olduysa mesaj kutumu yakmasını rica ederim.
dipnot: gidip geldikten sonra entry'nin bu kısmı şehirle ilgili bilgilerle güncellenecektir.
televizyon dünyasının gelmiş geçmiş en maliyetli ve en popüler dizisi game of thronesun kızıl kale, kralın şehri çekimlerinin yapıldığı şehirdir. beyaz taş merdivenlerle yükselen şehrin sokaklarında gezmek büyük hazdır. bir sokağında bacaklarını açmış bir kadın heykelinden çeşme vardır. bilin bakalım su nerden akıyor(swh)
şehirde tren hattı bulunmadığından dolayı interrail yapanların pek uğrak yeri değildir ama balkan turu yapanlar için halihazırda vizesi olanların en uğrak destinasyonlarından biridir. mükemmel denizi ve tarihi yapısı ile özellikle turislerin ilgi odağıdır.

konaklamasından tut yeme içmesine kadar çok pahalı arkadaşlar, mümkün olduğunca yeme-içme olayını marketlerden halletmeye çalışın.
(Suya8€verdim!1bir!!)
Old town da 15 € olan su disarda markette 4€. Gercekten old town cok pahali
Oglum ve eşimle külüstür aracimizla geze geze gittigimiz mukemmel güzellikte olan adriyatık kıyı kenti.. Oldtown icinde mumkunse yemeyim icmeyin sadece nefes alın.. Cantaniza atıştırmalıklar, icecek ki ozellikle su koyun... Suya bir ton para baymak istemezsiniz eminim.. Ölmeden önce mutlaka görülmeli bence.. Game of thrones izleyenler icin daha bir görülesi (bkz: kızılkale)..
ne kadar old town büyüsüne kapılsak da fiyatları ile biraz can yakan mükemmel şehir (bkz: game of thrones)
kotor budva gezisinin son ayağı olur tabi yeşil pasaportunuz varsa bkz (bkz: vize)