çukur

/ 2
ilk bölümü 23 ekim 2017'de yayımlanan yapımcılığını kerem çatayın yaptığı, baş rolünü aras bulut iynemlinin üstlendiği televizyon dizisi.

aras bulut iynemli kaliteli oyunculuk sergilemeye devam ediyor. ayrıca dizide en çok dikkat çeken karakterlerden biri de vartolu saadettin. şive'nin bu kadar düzgün kullanıldığı bir oyunculuk diziye insanı daha çok ısıtıyor. bu karaktere can veren oyuncu erkan kolçak köstendiladında genç bir oyuncu. kendisi ulan istanbuldizisinde carlos rolünü oynamış daha önce. hatırlamak için şuraya şunu bırakalım: yaren&carlos / yanarım

ayrıca çukur dizisinin müzikleri de efsane güzel olmuş. diziyi izlerken her bir müzikte bu işte kesin toygar ışıklıimzası vardır diyordum ki nitekim de öyleymiş. yamaç, racon, vartolu, aliço ve jenerik isimleriyle yayınlanan dizi müzikleri diziyle bütünleşiyor.eypio'nun yaptığı gömün beni çukurada ayrıca çok güzel gerçekten, çok samimi sözleri ve dinamik bir müziği var. ancak dizi içerisinde kullanılan diğer müzikler de gerçekten efsane güzel, mesela aşık mahzuni şerifimzası olan zalım zalım türküsünün ceyl'an ertem coverı efsane güzel ve diziye çok yakışmış.
bir anda yavuz çetin çalan sahneler, bir anda cem karaca'ya selam durulan bölümler... çook iyi çoook. herkesin emeğine sağlık
istiklal caddesinin dar sokaklarından birinde bulunan salaş meyhane.

çukur meyhane adı gibi çukurda kalır ama uygun, mezeleri güzel ve muhabbeti şahanedir. ayrıca açtırdığınız rakıyı bitirememeniz durumunda sizin için saklayıp bir sonraki gelişinizde tekrar ücret almadan size ikram ederler.
2 günde 12 bölümünü izlediğim dizi. Şimdilik iyi gidiyor umarım zamanında bitirip saçmalamazlar.
çalan müzikleri dinlediğim, kim kimi neden öldürüyor, kim kime neden bağırıyor vuruyor kırıyor tam çözemediğim dizi. kafamı vermediğimden olsa gerek ama müzikler, balat görüntüleri ve oyuncular güzel. bir de vartolu var dizide. o niye o kadar üzgün kime kızgın çözemedim. "hayat kısa boşver be hacı" demek istediğim dizi karakteri kendisi.
Pazartesinin vazgeçilmezi.çalan şarkılar türküler de ayrıca güzel
olayın 2 genç başrol oyuncularının şişirildiği bir dizidir.Ulan Polat Alemdar bile bu alema böyle ağa olarak girmedi siz kimsiniz hayırdır kimi koparıyorsunuz.
henüz izlemediğim fakat sokaktaki her 10 kişiden 15'inin izlediği dizidir.
19 mayıs stadı yıkılmadan önce Ankaragücü ve Gençlerbirliği maçları öncesi taraftarların toplandığı gençlik parkı’nın bahçesinin stad tarafındaki kısmına verilen addır. Mazisi 90’lardan da öncesine dayanmaktadır.
/ 2