çiftlik bank

/ 3
Arkadaşım ilk girdiğinde dalga geçmiştim. Harbi harbi iyi kazanıyor. çok mantıklı bir sistem kurulmuş ama yinede bu tarz sanal işlere hiçbir zaman güvenemedim.
yaklaşık 10.000 tl kadar yatırım yapmış ve bunun şu ana kadar 4.000 tl olan kısmını almış bulunmaktayım. 1 yıllık yatırım süresi tamamlandığında elime geçecek yaklaşık para ( tüm masraflar düşüldüğünde) 22.000tl civarındadır. yani %120 civarında karlılık oranı görülmekte.

gelelim asıl meseleye; şirket bu parayı nerden buluyor? sanıldığı gibi hayvancılık sektörü, yatırımcısına 1 e 2 hatta 1 e 3 kazandırabilecek bir sektör mü? paralar gerçekten bu sektörde mi değerlendiriliyor?

şirketin gerek tv reklamlarından, gerekse sosyal medya üzerinden; yapılan yatırımları, alınan çiftlikleri, arsa ve tarlaları üyelerinde görüp gezebileceği şekilde ve şeffaf olarak paylaşıma açtığı görülmektedir. buraya kadar herşey normal görünüyor. ancak sisteme para yatıran üyelerin yatırdığı meblağlar (yaklaşık 3.000.000.000tl) gözönünde bulundurulduğunda, yapılan yatırımların elde edilen sermayeye kıyasla çok cüzi rakamlar olduğu görülecektir.

bu konuyu da gözardı edelim ve sistemin bizim paramızla yatırım yaptığını varsayalım. şirketin yatırımcıya ortalama %100 kar verdiğini düşünelim ( bu miktar minimum seviye) 3 milyar tl olarak yapılan yatırım için şirket 1 sene sonunda üyelerine 6milyar tl gibi çok ciddi meblağlar ödemek zorundadır. ve yeni açılan çiftlik, süt üretim tesisi, arı kovanları vs hiçbir yatırımın 1 sene de kendini amorti edip, bu kar oranlarını vermesi çok mümkün görünmemektedir.

son olarak insanlar sorabilir; uzun zamandır bu şirket faaliyet gösteriyor ve bu zamana kadar neden batmadı? üyelerin parasını nasıl ödüyor?
şirkete her geçen gün yeni yatırımcılar geldiği ve bu yatırımcı sayısının katlanarak arttığı gözönünde bulundurulduğunda, yeni yatırımcının parasıyla, önceki üyelerin karlarının ödendiği ve bir sonra gelicek olanlarla da mevcut olanların ödeniyor olması, sistemin şu anda ayakta durmasını sağlamakta.

sistem içerisinde yer alan bir yatırımcı olmama rağmen, sistemin geleceğini çok parlak görmediğimi üzülerek söylüyorum.

not: en azından paramızı kurtaraydık iyiydi
yaklaşık 2 aydır oynadığım ve küçük bir meblağ olduğundan henüz çok para kazanamadığım ama kazananları gördüğüm uygulamalı oyun. aslında oyundan fazlası da onu da merak eden araştırsın.
ülkede gerçekten hayvancılıkla uğraşanlar krizlerle boğuşurken ergen bir veledin milleti düdüklemek için kurduğu ve hayvancılık yaparak para kazandırdığını iddia ettiği sistem.piramit sistemidir birkaç yıla kadar elinizde patlar demedi demeyin.ülke eti samanı ithal alıyorken bunu oynayanlar tavuk alıp satarak zengin olacağını zannediyor.
yıllardır online oyun oynamış biri olarak,çok saçma ,basit ötesi bir oyun olarak gördüğüm yeni nesil dolandırıcılık sistemi.
öyle bir çiftliğin olup olmadığı hakkında şüphe barındıran yeni nesil şirketlerden biri.
tanım; İnternet çağı tokatçılığı
Buna para yatıranların şeye sürülecek zekası olduğunu düşünmediğim sanal oyun gibi görülen ponzi sistemidir. An itibarı ile bakan da açıklama yapmış ve nitelikli dolandırıcılık suçundan savcılığa sevk etmiştir. parasını kaptıranlar bir de şimdi noter masrafları ile ihtar çekip para kurtarmaya çalışıyor. son çırpınışlar sanırım. hala o tosun paşa ve arkadaşları tamamen kaçıp kendilerini kurtarma peşinde. zaten açtıkları süt merkezleri vs gibi yerlerde bitcoin miner yaptıkları ortaya çıktı. parayı da kripto paraya çevirdiler. ugandaya da kaçtılar. artık izleri sürülmeden sefa çekerler.
Üniversitede arkadaşım kredi çekip koyun , keçi , tavuk ne varsa almıştı iyi bir yatırım yüzde 800 büyüme gösteriyor demişti , simdilerde bakanlık soruşturma açmış ve başları belada anladığım kadarıyla oyuna yatırılan paralardan 500 milyon tl gelir elde etmişler. Yakında kokusu çıkar
buna yatırım yapan arkadaşlara sesleniyorum çiftlik bank ne kadar ödeme yapıyorsa iki katını yapacağım paralarınızı bana getirin
/ 3