cedi osman

bu gece oynanan new orleans pelicans-cleveland cavaliers maçında garbage time da olsa nba'deki ilk sayılarını atan milli basketbolcu. son 5 dakikasında oyuna girdiği maçı 4 sayı 4 ribaund gibi bir çaylağa göre etkileyici bir şekilde bitirdi. özellikle crossover sonrası attığı hook görülmeye değerdi. nete daha düşmediği için koyamadım bende.
Türk basketbolunun yükselen genç isimlerinden biridir. İstikrarlı olması dileğiyle
Nba'de Cleveland Cavaliers'ın yaptığı takaslardan sonra iki maçtır ilk beş başlayan ve gerçekten başarılı maçlar çıkaran milli sporcumuz. Takım arkadaşları (takım arkadaşı dediğim de LeBron James) ve NBA yorumcuları sürekli kendisini övüyorlar. Böyle devam ederse -ki bizim sporcularımız genelde etmezler- çok iyi yerlere gelecek gibi görünüyor. Başarılarının devamını diliyoruz..
bu gece 3.kez ilk beş başlayacak gururumuz. yıllar sonra nba maçlarını takip etmeme sebep oldu.
NBA takımlarından Cleveland Cavaliers forması giyen Türk profesyonel basketbolcudur. 2.03 boyundaki basketbolcu kısa forvet pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde şutör gard ve uzun forvet pozisyonlarında da oynayabilmektedir.
genç, yetenekli ve efendi kişiliği ile takip ettiğim başarılı basketbol oyuncusudur. bir gün kendisini istwestte markette görmüştüm, tüm market raflarının tepesinden bakabiliyor adam. *